Turystyka

WYCIECZKI ROWEROWE KGW

W dniu 24.07.2013 r. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Aleksandrii zorganizowały wycieczkę rowerową. Informacja o wyprawie została rozpowszechniona drogą pantoflową, ukazała się także na stronie internetowej gminy Konopiska oraz na plakatach.

Więcej…
 

WYJAZD DO WÓD TERMALNYCH!!!

Zarząd Gminny KGW zawiadamia, że w dniach 21-22.09.2013 odbędzie się wycieczka do wód termalnych do Czech. Cena wyjazdu 170 zł. Bilet wstępu na wody we własnym zakresie. Wpłaty należy uiszczać u p. Roberta Kołodziejczyka (punkt KSERO w Konopiskach) do dnia 15 sierpnia.

Więcej…
 

Rowerem po szlakach turystycznych „Od hałdy do hałdy”

W dniu 24.07.2013 r. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Aleksandrii zorganizowały wycieczkę rowerową. Informacja o wyprawie została rozpowszechniona drogą pantoflową, ukazała się także na stronie internetowej gminy Konopiska oraz na plakatach.

Więcej…
 

KGW ALEKSANDRIA ZAPRASZA NA WYCIECZKĘ!

Koło Gospodyń Wiejskich w Aleksandrii serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Konopiska – osoby dorosłe oraz młodzież na wycieczkę rowerową, która odbędzie się dnia 24 lipca (środa) o godz. 15.30. Miejsce zbiórki w miejscowości Aleksandria –  świetlica „Nasz dom pod Lipą” (godz. 15.30). Miejsce zbiórki w miejscowości Kopalnia – siedziba KGW Kopalnia (godz. 16.00).
„Wyprawy rowerowe to jedna z najdoskonalszych form podróżowania oraz poznawania świata. Gorąco zapraszam wszystkich mieszkańców na wycieczkę po drogach i bezdrożach. Szczególne zaproszenie kieruję do młodzieży! Na zakończenie wycieczki - wspólne biesiadowanie oraz wspólne grillowanie!” - Przewodnicząca KGW Aleksandria Aleksandra Gola

 

WYJAZD DO BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ

Zarząd Gminny KGW zawiadamia, że w dniu 15 czerwca 2013 (sobota) odbędzie się wyjazd do wód termalnych - do Bukowiny Tatrzańskiej.

W planie wycieczki m.in.
- zwiedzanie targu (Nowy Targ),
- wody termalne (Bukowina Tatrzańska),
- Krupówki (Zakopane).

Więcej…
 

CYFROWA MAPA TURYSTYCZNA - GPS

Mieszkańcy Gminy Konopiska oraz turyści pragnący aktywnie zwiedzać tereny gminy dostali do ręki wyjątkową pomoc: cyfrową mapę turystyczną terenu gminy Konopiska. Dzięki cyfrowej mapie topograficznej wycieczki piesze, rowerowe lub konne wchodzą na zupełnie inny poziom zaawansowania. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w turystyce jest coraz popularniejsze - taka pomoc zachęca do zwiedzania regionu poprzez wykorzystanie narzędzi współpracujących z Global Positioning System, czyli GPS. Mapa wgrana do nawigacji turystycznej czy telefonu komórkowego z odpowiednim oprogramowaniem pozwala na bezpieczne poruszanie się w nieznanym terenie. Mapa zawiera pełną treść turystyczną m.in. wszystkie szlaki turystyczne piesze, rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne. Dzięki niej odkryjemy w terenie m.in. ślady po drugiej wojnie światowej, pomniki przyrody, zlokalizujemy nieistniejące już kopalnie rud żelaza oraz inne atrakcje turystyczne. Do wyznaczonego celu zostaniemy poprowadzeni po wszystkich istniejących w terenie drogach (nie pomijając szlaków polnych czy przecinek leśnych) w sposób jaki znamy z nawigacji samochodowych. Ale to nie wszystko - również w domu z jej pomocą możemy zaplanować przyszłą wycieczkę, znaleźć ciekawe miejsca - korzystając z interaktywnych opcji darmowego oprogramowania do prezentowania zasobów mapy na ekranie komputera. Mapa "Na Zachód od Częstochowy" jest stale aktualizowana i rozbudowywana - a ilość urządzeń na których działa sukcesywnie powiększana, więcej szczegółów dostępnych na stronie z projektem mapy www.kswmapa.pl

Instalacja mapy GPS:

Krok 1.

Instalacja programu OruxMaps z Google Play(wersja bezpłatna)

Krok 2.

Pobranie pliku z mapą (link), a następnie wgranie jej na kartę pamięci smartfona do katalogu \oruxmaps\mapfiles

Poglądowe mapy szlaków pieszych i rowerowych są dostępne tutaj:  

Wyznaczenie szlaków pieszych i rowerowych na terenie gminy Konopiska jest współfinansowane w ramach projektu pn. „Wzrost rozpoznawalności oferty turystycznej gminy Konopiska poprzez realizację kampanii promocyjnej” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

 
Strona 2 z 4
Nawigacja: Home Turystyka

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj6
Wszystkie w tygodniu12
Ostatni miesiąc196
Suma wejść466242