Przebudowa placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu w Konopiskach

Email Drukuj PDF

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie

Wraz z początkiem września  br. - ku uciesze najmłodszych mieszkańców naszej gminy -  rozpoczęto przebudowę placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu w Konopiskach.
Operację pn. „Budowa placu zabaw w centrum Konopisk” przewidziano w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” – „Odnowa i Rozwój Wsi” objętego PROW na lata 2007-2013. Całość inwestycji wyniesie 242 074,78zł.

„Jest to kolejny – po rewitalizacji centrum Konopisk – projekt inwestycyjny, który w znaczący sposób wpłynie na poprawę estetyki  naszej gminy oraz poprawę bezpieczeństwa najmłodszych – powiedział wójt gminy Konopiska – Jerzy Socha.  Jestem głęboko przekonany, iż stwarzając miejsca integracji społecznej tj. place zabaw dla najmłodszych czy też wspomniana wyżej odnowa centrum Konopisk – spoglądamy w przyszłość w sposób świadomy i odpowiedzialny – dodaje wójt.  
Pragnę przypomnieć, iż w centrum Konopisk wybudowaliśmy stylową studnię wraz z drewnianą altaną. W jej otoczeniu zaprojektowano oświetloną przestrzeń wypoczynkową z małą architekturą tj. ławki parkowe, kosze na śmieci, pasy zieleni oraz krzewy ozdobne.
Poprzez inwestycje nasza miejscowość staje się atrakcyjna, a jej konkurencyjność oraz wartość rynkowa wzrasta. Gmina Konopiska to miejsce gdzie nowoczesne koncepcje rozwoju idą w parze z tradycją. Zachowanie spójności pomiędzy nowoczesnym spojrzeniem gminy, a jej tradycjami - to droga jaką w najbliższym czasie podąży Gmina Konopiska” – dodaje wójt  gminy Konopiska Jerzy Socha.
Otwarcie palcu zabaw przewidziane jest na jesień bieżącego roku. Już dziś zapraszamy mieszkańców a także turystów do spędzania czasu oraz relaksu na terenie naszej gminy: kompleksie sportowo-rekreacyjnym ”Pająk”, zrewitalizowanym centrum Konopisk, alei lipowej oraz oczywiście na najnowszym placu zabaw.

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW 2007 - 2013
Podmiot odpowiedzialny za treść informacji - Urząd Gminy Konopiska
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Poprawiony ( czwartek, 31 stycznia 2013 14:07 )  
Nawigacja: Home Inwestycje Przebudowa placu zabaw przy Publicznym Przedszkolu w Konopiskach

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj5
Wszystkie w tygodniu5
Ostatni miesiąc207
Suma wejść466549