Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Gminne Biuro Spisowe w Konopiskach informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r. (Dziennik Ustaw Nr 47, poz. 277) w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 r. na terenie całego kraju przeprowadzony zostanie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Celem spisu jest zebranie informacji o stanie liczebnym ludności Polski oraz sytuacji demograficznej – poszczegól­nych jednostek podziału terytorialnego kraju

-poznanie zmian zachodzących w procesach de­mograficznych i społecznych

-zebranie informacji o liczbie i strukturze gospo­darstw domowych i rodzin (ich wielkości i skła­dzie) oraz ich warunkach mieszkaniowych

-uzyskanie informacji społeczno-ekonomicznych, w tym o poziomie wykształcenia, aktywności ekonomicznej, dojazdach do pracy oraz źródłach utrzymania ludności

-zbadanie zjawiska migracji ludności

-zebranie informacji niezbędnych do porównań międzynarodowych oraz wynikających ze zobo­wiązań Polski wobec UE oraz ONZ

Spis w 2011 r. będzie realizowany w sposób odmienny od dotychczas stosowanych metod. Formularze papierowe zostaną zastąpione formularzami elektronicznymi podobnie jak przy Spisie Rolnym w 2010 r. Rachmistrze spisowi zostaną wyposażeni w terminale przenośne i będą dokonywali spisu w oparciu o formularze elektroniczne.

Dane zebrane w spisie zostaną odpersonalizo­wane. Mogą być one wykorzystywane jedynie do opracowań, zestawień, analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatu do badań prowadzonych przez służby statystyki publicznej.

Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisie do innych celów niż wyżej wymienione jest zabronione

W celu sprawnego przeprowadzenia spisu na terenie naszej gminy prosimy o nieutrudnianie pracy rachmistrzom i udzielanie rzetelnych informacji.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Gminnym Biurem Spisowym w Konopiskach ul. Lipowa 5, tel. 34 3282 405.

 

 

Przydatne linki:

Strony GUS

http://www.stat.gov.pl

http://www.stat.gov.pl/gus/nsp_PLK_HTML.htm

http://www.stat.gov.pl/gus/plakaty_i_ulotki_PLK_HTML.htm

Strona US

http://www.stat.gov.pl/katow

Anna Ankowska

Lider Gminny

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Konrad Kijas

Gminne Biuro Spisowe w Konopiskach informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r. (Dziennik Ustaw Nr 47, poz. 277) w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 r. na terenie całego kraju przeprowadzony zostanie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Celem spisu jest zebranie informacji o stanie liczebnym ludności Polski oraz sytuacji demograficznej – poszczegól­nych jednostek podziału terytorialnego kraju

-poznanie zmian zachodzących w procesach de­mograficznych i społecznych

-zebranie informacji o liczbie i strukturze gospo­darstw domowych i rodzin (ich wielkości i skła­dzie) oraz ich warunkach mieszkaniowych

-uzyskanie informacji społeczno-ekonomicznych, w tym o poziomie wykształcenia, aktywności ekonomicznej, dojazdach do pracy oraz źródłach utrzymania ludności

-zbadanie zjawiska migracji ludności

-zebranie informacji niezbędnych do porównań międzynarodowych oraz wynikających ze zobo­wiązań Polski wobec UE oraz ONZ

Spis w 2011 r. będzie realizowany w sposób odmienny od dotychczas stosowanych metod. Formularze papierowe zostaną zastąpione formularzami elektronicznymi podobnie jak przy Spisie Rolnym w 2010 r. Rachmistrze spisowi zostaną wyposażeni w terminale przenośne i będą dokonywali spisu w oparciu o formularze elektroniczne.

Dane zebrane w spisie zostaną odpersonalizo­wane. Mogą być one wykorzystywane jedynie do opracowań, zestawień, analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatu do badań prowadzonych przez służby statystyki publicznej.

Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisie do innych celów niż wyżej wymienione jest zabronione

W celu sprawnego przeprowadzenia spisu na terenie naszej gminy prosimy o nieutrudnianie pracy rachmistrzom i udzielanie rzetelnych informacji.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Gminnym Biurem Spisowym w Konopiskach ul. Lipowa 5, tel. 34 3282 405.

 

 

Przydatne linki:

Strony GUS

http://www.stat.gov.pl

http://www.stat.gov.pl/gus/nsp_PLK_HTML.htm

http://www.stat.gov.pl/gus/plakaty_i_ulotki_PLK_HTML.htm

Strona US

http://www.stat.gov.pl/katow

 

Dzisiaj jest: 22 Maja 2024
Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Polecane strony

Plan gospodarki niskoemisyjnej

 

Facebook

Gmina Konopiska na Facebooku
  • Oświata

  • Kultura

  • Sport

  • Turystyka

  • Zdrowie

  • Pomoc społeczna

  • Inwestycje

  • NGO

  • Dla inwestorów

WYRÓŻNIENIE DLA PRZEDSZKOLA W RĘKSZOWICACH

WYRÓŻNIENIE DLA PRZEDSZKOLA  W RĘKSZOWICACH

Dnia  2 grudnia  2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie Wielkiego  Konkursu Ekologicznego „ Zrób to sam” zorganizowanego przez popularny serwis internetowy dla dzieci Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP.

Czytaj więcej

Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS to święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988r. Z tej okazji w wielu miastach świata organizuje się uroczyste obchody niosące przesłanie współczucia,...

Czytaj więcej

50-lecie Pożycia Małżeńskiego

 50-lecie Pożycia Małżeńskiego

W dniu 15 grudnia 2015 r. w domu weselnym „GrandViva” w Aleksandrii odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” organizowana przez tut. Urząd Stanu Cywilnego. Medale za Długoletnie...

Czytaj więcej

Bożonarodzeniowy Turniej Piłki Nożnej

Serdecznie zapraszamy do udziału w Bożonarodzeniowym Turnieju Piłki Nożnej, który odbędzie się 20 grudnia 2015r, w niedzielę, w gminnej hali sportowej w Konopiskach. Turniej rozpocznie się o godzinie 10:00. Zgłoszenia...

Czytaj więcej

UKS 'ORZEŁ' REPREZENTUJE GMINĘ KONOPISKA NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU W CZECHACH

UKS 'ORZEŁ' REPREZENTUJE GMINĘ KONOPISKA NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU W CZECHACH

W dniach 11-13 grudnia br. zawodnicy Uks Orzeł reprezentować będą Gminę Konopiska na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej. Zawody rozgrywane będą w czeskiej miejscowości Hradec Kralove. Chłopcom przyjdzie zmierzyć się...

Czytaj więcej

Kampania edukacyjna "Mam świadomość jak być zdrowym”"

Kampania edukacyjna

Rusza kampania edukacyjna „Mam świadomość jak być zdrowym” skierowana do właścicieli i pracowników gabinetów pielęgnacji urody w województwie śląskim.

Czytaj więcej

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W tym roku - w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” - zorganizowanych przez Wójta Gminy Konopiska Jerzego Sochę, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych...

Czytaj więcej

Wigilia integracyjna

Wigilia integracyjna

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku. Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem. Dzień, piękny dzień dziś nam rok go...

Czytaj więcej

Mikołajki

Mikołajki

Dzień 8 grudnia 2015r. był wyjątkowy dla 80 dzieci z terenu gminy Konopiska, które wzięły udział w organizowanej corocznie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopiskach imprezie mikołajkowej. Uroczystego otwarcia...

Czytaj więcej

Obwieszczenie

Konopiska, 21.12.2015 r. GR.6722.5.2014 O B W I E S Z C Z E N I E Na podstawie art.17 pkt. 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o...

Czytaj więcej

Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Konopiska ogłasza przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Konopiska przeznaczonej w planie zagospodarowania przestrzennego gminy pod zabudowę mieszkaniową :

Czytaj więcej
Organizacje pozarządowe to ruch społeczny, który w naszej Gminie jest ważnym elementem życia społeczności lokalnych. Liczba stowarzyszeń świadczy o dużym zaangażowaniu społeczeństwa w naszą wspólną małą ojczyznę. Działalność w organizacjach  i stowarzyszeniach pozwala w sposób wartościowy wypełnić czas, dając uczestnikom życia społecznego radość, satysfakcję i możliwość angażowania się w rozwój i promocję swoich sołectw i miejscowości. Czytaj więcej...
Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 marca br. weszły w życie zmiany w ustawie z dnia 19 listopada 1999 r. - Prawo działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 101, poz. 1178, z późn. zm.) upraszczające rejestrację działalności gospodarczej. W tym samym dniu weszły również w życie przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 marca 2009 r. w sprawie wzoru wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej (Dz.U. Nr 50 poz. 399). Wprowadzony jednolity formularz zgłoszeniowy dotyczący zakładania firm przez osoby fizyczne jest realizacją zasady „jednego okienka” – przedsiębiorca zamierzający założyć firmę wypełnia tylko jeden wniosek zamiast obecnych czterech.

Portale dla Przedsiębiorców przydatne w prowadzeniu swojej firmy

https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/?D;b26ba2e4-2511-45d6-a57e-f0a30b47a671

Nawigacja: Home

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj12
Wszystkie w tygodniu25
Ostatni miesiąc209
Suma wejść466255