IX ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE O PUCHAR KOMENDANTA MIEJSKIEGO PANSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W CZĘSTOCHOWIE

Email Drukuj PDF

19 września 2015 roku w Gminie Konopiska na stadionie sportowym przy Zalewie Pająk odbyły się IX Zawody Sportowo - Pożarnicze o Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. W turnieju uczestniczyły drużyny seniorów i młodzieżowe z terenu całego powiatu częstochowskiego reprezentujące poszczególne gminy. Nadmienić należy, że wszystkie startujące zespoły – to zwycięzcy eliminacji gminnych. Naszą Gminę reprezentowały dwie drużyny: męska seniorów i drużyna męska młodzieżowa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrii. Łącznie udział wzięło 35 zespołów; w tym 16 drużyn męskich, 8 drużyn kobiecych i 11 drużyn młodzieżowych startujących według regulaminu CTIF.

Turniej został zorganizowany przez starszego brygadiera Sławomira Olbrysia Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie i Jerzego Żurka Wójta Gminy Konopiska. Sędzią głównym zawodów był bryg. Jarosław Piekarski. Ćwiczenia oceniane były przez dwie komisje sędziowskie. Drużyny męskie i kobiece oceniała komisja w składzie: brygadier Mirosław Koch – kierownik i członkowie: mł.bryg. Zbigniwe Strugacz, mł.bryg. Grzegorz Pyrchała, st.kpt. Piotr Mróz, st.kpt. Paweł Froch, st.kpt. Paweł Liszaj, kpt. Tomasz Bąk, kpt. Marcin Caban, mł.kpt. Rafał Czerwiński, st.asp. Sebastian Gabryjelski. Natomiast drużyny CTIF oceniali brygadier Arkadiusz Biskup kierownik komisji i członkowie: st.kpt. Kamil Dzwonnik, st.kpt. Dariusz Gieroń, st.kpt. Marek Radosz, st.kpt. Radosław Mól, st.kpt. Krzysztof Dzwonnik, mł.kpt. Paweł Gronkiewicz. ierownikiem sekretariatu zawodów była st.kpt. Dorota Machura oraz członkowie: sekc. Beata Trynda i st.inspektor Sylwia Kuc.

Zawody rozegrane zostały według Regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych CTIF w konkurencjach: bieg sztafetowy na 400 m z przeszkodami i rozwinięcie bojowe, oraz według Regulaminu Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z 10 lutego 2011r. w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe.

Klasyfikacja czołowych miejsc przedstawia się następująco

Seniorzy:

- drużyny męskie

1. OSP Błeszno

2. OSP Rudnik Wielki

3. OSP Jacków

- drużyny kobiece

1.OSPCisie

2.OSPBłeszno

3.OSPJacków

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

– chłopcy

1. OSP Błeszno

2. OSP Chorzenice-Witkowice

3. OSP Bystrzanowice

- dziewczęta

1. OSP Błeszno

2. OSP Huta Stara "A"

3. OSP Rudnik Wielki

 

W klasyfikacji generalnej zawodów drużyny reprezentujące Gminę Konopiska zajęły miejsce dziesiąte seniorzy i miejsce siódme młodzieżowa drużyna męska. Poziom tegorocznych zawodów o Puchar Komendanta Miejskiego PSP był bardzo wysoki. Świadczą o tym bardzo małe różnice czasowe zarówno w sztafetach jak również w ćwiczeniach bojowych. Każda ze startujących drużyn pragnęła zająć jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Szczególnie mocno w pamięci uczestnikom i kibicom  pozostaną te momenty turnieju, które decydowały o lokatach tj. drobne błędy, za które komisje sędziowskie naliczały punkty karne. Sportowa rywalizacja o zajęcie jak najlepszego miejsca w turnieju powoduje, że drużyny są silnie zmotywowane i solidnie przygotowują się do zawodów. Podnosi to sprawność fizyczną i bojową druhów ochotniczych straży pożarnych. Zdobyte umiejętności w trakcie ćwiczeń druhowie wykorzystają w działaniach ratowniczych. Obserwując kunszt seniorów i zaangażowanie młodych adeptów ochotniczego pożarnictwa możemy śmiało stwierdzić, że uczestnicy tegorocznych zawodów sportowo pożarniczych to profesjonaliści.

Zwycięskie drużyny zostały wyróżnione pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.  Wyróżnienia wręczali: st.bryg. Sławomir Olbryś Komendant Miejski PSP w asyście Jerzego Żurka Wójta Gminy Konopiska, druha Grzegorza Dynera Członka Zarządu Powiatu Częstochowskiego,  druha Przemysława Zielińskiego I Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP i druha Józef Kusala Komendanta Miejskiego Ochotniczych Straży Pożarnych w Częstochowie. Oprócz zwycięskich drużyn wyróżnieni zostali: najstarszy zawodnik turnieju druh Roman Zachariasz z OSP Staropole i najmłodszy zawodnik Szymon Zgrzeblak  z OSP Rudnik Wielki.

Na zakończenie turnieju głos zabrali goście i organizatorzy zawodów. Druh Grzegorz Dyner podziękował zawodnikom za uczestnictwo i złożył gratulacje zwycięskim drużynom. Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek wszystkim zawodnikom pogratulował bardzo dobrego przygotowania do zawodów. Bardzo mocno podkreślił, że w tym turnieju nie ma drużyn przegranych. Słowa te w swojej wypowiedzi potwierdził Komendant Sławomir Olbryś mocno akcentując to, że wszyscy uczestniczący w zawodach są zwycięzcami.  Zaznaczył również ważność turnieju jako środka, za pośrednictwem którego w sportowej rywalizacji – integruje się środowisko strażackie.

Wszystkim drużynom życzymy dalszych sukcesów a tym, które będą reprezentować Powiat Częstochowski na etapie eliminacji wojewódzkich życzymy dodatkowo zwycięstwa
w oczekującej ich rywalizacji.

Komendant Gminny OSP

Janusz Jończyk

Fotorelacja - link

Poprawiony ( środa, 23 września 2015 06:45 )  
Nawigacja: Home Sport IX ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE O PUCHAR KOMENDANTA MIEJSKIEGO PANSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W CZĘSTOCHOWIE

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj7
Wszystkie w tygodniu7
Ostatni miesiąc209
Suma wejść466551