Weekend na sportowo z GCKiR

Email Drukuj PDF

W dniach 29 i 30 sierpnia 2015r. nad zalewem „Pająk” zostały rozegrane turnieje sportowe w ramach „Weekendu na sportowo z GCKiR”. Uczestnikami turniejów byli nie tylko mieszkańcy z Gminy Konopiska, ale również z gmin sąsiednich i Częstochowy. W sobotę rozpoczęliśmy Powiatowym Turniejem Siatkówki Plażowej, w której wystartowało pięć drużyn. Po wyczerpujących zmaganiach zawodników klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce – Marcin Grajoszek, Maciej Grajoszek

II miejsce – Dawid Dziubiński, Patryk Dziubiński

III miejsce – Grzegorz Koclęga, Łukasz Krakowian/Tomasz Kupczyk, który zastąpił Łukasza  po kontuzji

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Pan Tomasz Kupczyk.

Kolejną dyscypliną była koszykówka, w której złoto wywalczyła drużyna FOXBERG z Częstochowy, pokonując reprezentację Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji.

W godzinach popołudniowych cztery drużyny 6-cio  osobowe rozegrały między sobą mecze w piłkę nożną. Najlepszą okazała się drużyna TADEX. II miejsce –ORŁY , III miejsce -  Dziadki i IV miejsce – TADEX 2. Osobą odpowiedzialną za te rozgrywki był Pan Arkadiusz Szymanek.

W sobotę w tym samym czasie w Aleksandrii na Orliku przeprowadzony został Turniej w Tenisa Ziemnego w którym I miejsce zdobył Mateusz Jakubowski, II miejsce – Janusz Bryła, III miejsce – Robert Sypka. Opiekunem sportowych zmagań był Pan Wojciech Krauze.

Kolejny dzień weekendu (niedziela) należał do szachistów. W tym dniu odbył się Turniej Szachowy, nad którym patronat honorowy objął Wójt Gminy Konopiska Pan Jerzy Żurek.  36 szachistów rywalizowało ze sobą w czterech kategoriach wiekowych: Dzieci do 3 kl. SP, Klasy 4-6 SP, Klasy Gimnazjum, Młodzież i Dorośli. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów w młodszych kategoriach czuwał Pan Henryk Żydek, natomiast w kategorii starszej Pan Sławomir Żukow. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

Dzieci do 3 Klasy SP

I miejsce – Dawid Binek

II miejsce – Agnieszka Kokot

III miejsce – Adrian Wróż

Klasy 4-6 SP

I miejsce – Weronika Wróż

II miejsce – Dariusz Święcicki

III miejsce – Filip Anioł

Klasy Gimnazjum

I miejsce – Cyprian Danecki

II miejsce – Joanna Skalik

III miejsce – Tomasz Marczak

Młodzież i Dorośli

I miejsce – Roman Binek

II miejsce – Sławomir Żukow

III miejsce – Dariusz Sączek

Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom i medal za udział, a trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymało puchary, upominki rzeczowe i dyplomy za zajęte miejsce, które wręczała Zastępca Wójta Gminy Konopiska Pani Zofia Kuśmierska z Dyrektor GCKiR Panią Iwoną Lisek.

M.Ł./GCKiR

Składamy serdeczne podziękowania Powiatowi Częstochowskiemu za ufundowanie Pucharów na rozgrywki w Piłce Siatkowej Plażowej, Panu Tomaszowi Kupczykowi, Panu Arkadiuszowi Szymankowi, Pani Marioli Łyszczarz, Panu Wojciechowi Krauze, Panu Henrykowi Żydkowi, Panu Sławomirowi Żukowowi za organizację i czuwanie nad przebiegiem przeprowadzanych rozgrywek, animatorom sportu Beacie Heppner, Annie Bryła, Mateuszowi Jakubowskiemu i stażyście Pawłowi Rogaczowi.

I.L./GCKiR

GALERIA

 
Nawigacja: Home Sport Weekend na sportowo z GCKiR

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj1
Wszystkie w tygodniu20
Ostatni miesiąc180
Suma wejść463678