ZAWODNICY Z KONOPISK Z MEDALAMI NA MIĘDZYWOJEWÓDZKICH ZAWODACH

Email Drukuj PDF

25 kwietnia 40 osobowa ekipa Wojownika  rywalizowała na Mistrzostwach Makroregionu Śląsko - Małopolskiego. Zawody będące jednocześnie drugą eliminacją do Mistrzostw Polski odbyły się w Świętochłowicach. W kategorii Juniora młodszego nasi zawodnicy wywalczyli 13 medali (4 złote , 5 srebrnych i 4 brązowe). Dało to naszemu klubowi drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na wszystkie startujące ekipy. Wyprzedził nas  po raz kolejny Dragon Janów. Złote medale wywalczyła Patrycja Drabczyk, która w świetnym stylu wygrała kategorię wagową pow. 60 kg. Kolejne złoto dorzuciła Aleksandra Koszczyk, która na tych zawodach startowała w wyższej kategorii niż zawsze, pokonując minimalnie w finale klubową koleżankę Wiktorię Krok. Ostatni złoty medal niespodziewanie zdobyła Zuzanna Tomczyk, która sprawiła nam wszystkim ogromną niespodziankę wygrywając konkurencję technik specjalnych. Najlepiej z naszych Panów zawalczył Hubert Gloc, który po 2 wygranych pojedynkach , przegrał finał walk do 52 kg mężczyzn zajmując ostatecznie 2 miejsce. Kolejny srebrny medal dorzucił Jakub Kromołwoski w walkach do 46 kg. Optymizmem napawa nas fakt, że po dwóch turniejach aż 11 zawodników z naszego klubu uzyskało awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w maju w Nowej Rudzie. W kategorii wiekowej skrzatów, kadetów i młodzików nasze młodsze roczniki zdobyły 6 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe medale. Ten turniej świetnie będzie wspominał Oliver Grabek, który zdobył 2 złote medale (w układach i technikach specjalnych). Kolejny złoty, pierwszy w swojej karierze zdobyła Maja Pietruszka w technikach specjalnych rocznika 2006.  W roczniku 2005 bezkonkurencyjne były Oliwia Romańska oraz Laura Nykiś. W 2004 zwyciężyła z bardzo dużą przewagą w technikach specjalnych Weronika Nykiś.

Wszystkie nasze grupy spisały się świetnie. Jestem dumny z postawy i zaangażowania moich podopiecznych, którzy po raz kolejny pokazują, że „Wojownik” to licząca się „siła” w naszym Makroregionie. W tym miejscu standardowo już dziękuje również tym, bez których nasza działalność i kolejne medale nie byłyby możliwe:

- zawsze wiernym i oddanym rodzicom

- Firmie Kolalik

- Gminie Kłobuck

- Gminie Konopiska

- Starostwu Powiatu Kłobuckiego

Wielkie Tekwon za ciągłe wsparcie naszego Klubu

 

Z gminy Konopisk wystartowało 5 zawodników z czego Jakub Kromołwoski wywalczył 2 miejsce w walkach do 46 kg, Jakub Gutze 3 miejsce walkach do 52 kg, Rafał Blukacz 8 miejsce w układach formalnych.

 

 
Nawigacja: Home Sport ZAWODNICY Z KONOPISK Z MEDALAMI NA MIĘDZYWOJEWÓDZKICH ZAWODACH

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj1
Wszystkie w tygodniu20
Ostatni miesiąc180
Suma wejść463678