Akademia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Konopiskach oficjalnie otwarta.

Email Drukuj PDF

Dzień 17 marca 2015r. był kolejnym ważnym dniem dla  rozwoju siatkówki w gminie Konopiska. W sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach został podpisany Akt Inauguracyjny Akademii Siatkówki Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. W spotkaniu tym udział wzięli: dyrektor ZS w Konopiskach Stanisław Michalczyk oraz dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego z pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Konopiska. W skład powstałej akademii weszły następujące szkoły: ZSP w Aleksandrii, SP w Łaźcu,  SP w Jamkach- Korzonku, ZSP w Kopalni  i ZSP w Rększowicach. Jednostkę Samorządu Terytorialnego reprezentował Wójt gminy Konopiska Jerzy Żurek. Gospodarz gminy był pod dużym wrażeniem całego projektu.  Zapewnił również wszystkich zebranych o dalszej chęci wspierania S.O.S., a w szczególności dbanie o sportowy i intelektualny rozwój młodych ludzi związanych ze sportem.

Honorowym Ambasadorem  Akademii S.O.S. w Konopiskach został były siatkarz AZS Częstochowa , a obecnie senator RP, Andrzej Szewiński, który od samego początku działalności projektu aktywnie włączał się w rozwój młodzieżowej siatkówki w Konopiskach.

W czasie spotkania wszystkim zainteresowanym trener S.O.S.  Tomasz Kupczyk przedstawił  multimedialną prezentację dotyczącą obecnej działalności i sukcesów S.O.S w Konopiskach. Wiele uwagi poświęcono  celom i zadaniom nowo powstałej akademii. Koordynator wojewódzki S.O.S. Jacek Sitarek odpowiadał na wiele pytań dotyczących sprawnego i właściwego funkcjonowania akademii w szkołach podstawowych.

Mamy nadzieję ,że Akademia Siatkówki Siatkarskiego Ośrodka w Konopiskach będzie cieszyła się coraz większą popularnością  i oderwie naszych najmłodszych  od wszechobecnych komputerów.

Tomasz Kupczyk

GALERIA

 
Nawigacja: Home Sport Akademia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Konopiskach oficjalnie otwarta.

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj1
Wszystkie w tygodniu20
Ostatni miesiąc180
Suma wejść463678