Nasze sukcesy

Gmina Konopiska ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Wśród nich znalazła się statuetka Starosty Częstochowskiego za wybitne zasługi dla powiatu częstochowskiego, którą Wójt Jerzy Socha odebrał w lutym 2006 roku jako potwierdzenie zaangażowania władz samorządowych w rozwój Gminy.

Konopiska mają również mocną pozycję w rankingu gmin organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Dwukrotnie, w roku 2005
i 2007, Konopiska zdobyły czwarte miejsce w złotej setce gmin w Polsce. Podczas opracowywania rankingu brano pod uwagę m.in. tempo rozwoju gminy, liczbę prowadzonych inwestycji, a także wielkość pozyskiwanych przez samorząd funduszy zewnętrznych, głównie z Unii Europejskiej.

Także w kolejnych latach zauważano dynamiczny rozwój i umiejętności pozyskiwania oraz inwestowania funduszy. Rzeczpospilita
w 2008 roku przyznała Gminie Konopiska tytuł Najlepszej Gminy Wiejskiej za zajęcie X miejsca w Rankingu Samorządów. W 2007
i 2008 roku Konopiska okazały się najlepszą gminą w woj. śląskiego, natomiast w roku 2010 zdobyliśmy ósme miejsce wśród gmin najlepiej pozyskujących unijne fundusze.
Jednym z ostatnich i zarazem największych sukcesów gminy jest uhonorowanie Wójta Jerzego Sochy tytułem Wójta Roku 2008, który przyznawany jest przez Redakcję Rolną TVP 1. Sukces ten jest ogromnym osiągnięciem wszystkich mieszkańców naszej gminy, która doceniana jest w regionie i całej Polsce.

W listopadzie 2010 roku  wójt Jerzy Socha został nagrodzony Złotym kluczem jako „Samorządowiec Roku 2010” wśród osób zarządzających gminami. Pod uwagę brano wkład w dokonania przyczyniające się do rozwoju gminy, podejmowane inicjatywy społeczne, działania  i przedsięwzięcia wyróżniające na tle innych samorządowców. Przyznanie Złotego Klucza świadczy o najwyższej ocenie wśród nominowanych z terenu Województwa Śląskiego.Złoty Klucz dla Jerzego Sochy.

 
Nawigacja: Home Gmina Nasze sukcesy

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj12
Wszystkie w tygodniu25
Ostatni miesiąc209
Suma wejść466255