150 000,00zł Z MINISTERSTWA NA BUDOWĘ DROGI

Email Drukuj PDF

Gmina Konopiska otrzymała dodatkowe środki z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości 150.000,00zł na zadanie pn. "Odbudowa nawierzchni asfaltowej drogi gminnej w m. Hutki w km 0+000 - 0+350" (tj. tzw. droga do „Rancza”). Dzięki pozyskanym środkom standard nawierzchni w/w drogi będzie porównywalny z obecnym standardem istniejącej drogi powiatowej. Inwestycja zostanie ukończona do końca 2014r., a jej realizacja w znacznym stopniu poprawi komunikację mieszkańcom posesji usytuowanych w tej części sołectwa Hutki.

„Ten rok dla Gminy Konopiska zaczął się i kończy bardzo dobrze. Jesteśmy zadowoleni i usatysfakcjonowani. Oprócz historycznej promesy w kwocie 3 000 000 zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, którą otrzymaliśmy z Urzędu Wojewódzkiego na początku br.,  udało nam się dodatkowo wywalczyć – z tego samego budżetu województwa - dalszą pomoc finansową na odbudowę dróg. Dla urzędu oznacza to kolejną oszczędność, a dla mieszkańców gminy poprawę jakości ich życia.

Cieszymy się, że nasze starania przyniosły tak wspaniałe efekty. Wraz z Zastępcą Wójta Panią Magdaleną Jarosz – Wawrzyńczak zdecydowaliśmy się przeznaczyć przydzielone środki na naprawę nawierzchni tzw. drogi do „Rancza” w miejscowości Hutki. Droga do „Rancza” jest najbardziej zniszczoną drogą na terenie gminy Konopiska, która zakwalifikowana została w protokole szkód powodziowych i otrzymała wystarczające dofinansowanie na jej odbudowę. Mieszkańcy posesji usytuowanych przy w/w drodze często podkreślali w naszych rozmowach, iż w kwestii naprawy „ich drogi” należy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki. W dniu dzisiejszym możemy oznajmić, iż ta priorytetowa  inwestycja zostanie wkrótce realizowana, a Państwo – jeszcze w br. będą mogli cieszyć się z całkowicie przebudowanej - nowej drogi” – powiedział Wójt Gminy Konopiska Jerzy Socha.

OM/GCKiR

 
Nawigacja: Home Inwestycje 150 000,00zł Z MINISTERSTWA NA BUDOWĘ DROGI

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu62
Ostatni miesiąc180
Suma wejść466226