Taekwondo Olimijskie Klub KANTOR w Konopiskach

Email Drukuj PDF

W dniach 8 i 15.10.2014r w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach odbyło się spotkanie z Mistrzem Świata, 2 krotnym Mistrzem Europy wielokrotnym Mistrzem Polski Robertem Kantorysińskim V Dan w którym uczestniczyło około 123 uczniów. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach Taekwondo Olimpiskiego klubu KANTOR –jedyny klub Taekwondo Olimpijskiego w województwie Śląskim

Celem tych spotkań było pokazanie uczniom koreańskiej sztuki walki sportu olimpijskiego  i zasad w prowadzeniu treningu. Obecnie Taekwondo WTF jest najliczniej uprawianą sztuką walki na świecie. Systematyczny trening poprawia samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Trening ten kształtuje nie tylko siłę fizyczna, szybkość, koordynację i gibkość, ale także uodparnia na stres i pomaga w opanowaniu i wychodzeniu z nawet najtrudniejszych sytuacji. Taekwondo nakłada ścisłą samodyscyplinę, nie zależnie od ducha współdziałania i wzajemnego szacunku. Sztuka Taekwondo uczy, między innymi, wytrwałości i koncentracji, sprzyja ona również rozładowaniu stresów i napięć spowodowanych rygorami długich, mozolnych godzin nauki. Nawet jeden trening odświeża dziecko i pomaga mu uciszyć umysł, pozwalając mu w pełni skoncentrować się na nauce.

Podczas zajęć  uczniowie  chętnie i aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach. A po zajęciach z zaciekawieniem wdawali się w dyskusje  wypytując trenera o tą sztukę walki. Mimo dyscypliny na treningu nie zabrakło śmiechu i zabawy. Klub prowadzi od lat zajęcia w gminie Konopiska zajęcia odbywają się :

Kopalnia poniedziałki i środy o godzinie 14:15

Od 20.10 Poniedziałek w Konopiskch Hala {sala z lustrami}

poniedziałki , środy godzina 15:00

Wszystkich serdecznie zapraszamy na 2 niezobowiązujące treningi.

Więcej informacji na

www-taekwondo-kantor.pl oraz Tel. 790 357 860

Edyta Walentek

 
Nawigacja: Home Sport Taekwondo Olimijskie Klub KANTOR w Konopiskach

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj1
Wszystkie w tygodniu20
Ostatni miesiąc180
Suma wejść463678