Rodzice na medal - dofinansowanie uzyskane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopiskach

Email Drukuj PDF

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopiskach informuje,  że uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na realizację projektu "Rodzice na medal" w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie". Wśród 94 zakwalifikowanych do realizacji projektów, nasz projekt uzyskał 7 miejsce (http://www.mpips.gov.pl/przemoc-w-rodzinie/ynikikonkursuwramachrogramusonowegopnspieranieednostekamorzduerytorialnegowworzeniuystemurzeciwdziaaniarzemocywodzinieedycja2014/art,6781,wyniki-konkursu-w-ramach-programu-oslonowego-2014-r-.html).

Z projektu będą mogli skorzystać rodzice zamieszkujący gminę Konopiska. Oferowane będą dla nich warsztaty z zakresu kompetencji opiekuńczo - wychowawczych prowadzone przez takich specjalistów, jak: psycholog, seksuolog, dietetyk, pedagog szkolny, terapeuta uzależnień. Podczas, gdy rodzice przebywać będą na warsztatach ich dzieci będą miały zorganizowaną opiekę, w tym m.in. będą mogły nauczyć się od iluzjonisty magicznych sztuczek.
Dla rodzin biorących udział w warsztatach przewidziana jest niespodzianka - bezpłatna rodzinna wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Oprócz tego w ramach projektu rodziny dotknięte konfliktem będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji z mediatorem, a na terenie gminy rozprowadzone zostaną broszurki z tematyki poruszanej na warsztatach.
Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji zostanie opublikowana na przełomie lipca i sierpnia.

 

Poprawiony ( czwartek, 10 lipca 2014 12:08 )  
Nawigacja: Home Pomoc Społeczna Rodzice na medal - dofinansowanie uzyskane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopiskach

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj10
Wszystkie w tygodniu31
Ostatni miesiąc263
Suma wejść449658