Pole Golfowe

Gmina Konopiska ma również ofertę dla miłośników gry w golfa. Na naszych terenach powstało 18-dołkowe pole klasy mistrzowskiej tzw. championship, czyli największe jakie powstają na świecie  i jedno z największych tego typu
w Polsce.  Corocznie przyciąga ono amatorów gry w golfa, w tym  również osoby znane w świecie kultury i sportu, które przy okazji  mają możliwość poznania atrakcji i walorów naszej Gminy -  stąd  już dawno Konopiska przestały być anonimowym punktem  na mapie województwa.

Pracą najlepszych specjalistów stworzono kompleks połączonych kaskadami zbiorników wodnych na powierzchni 14 ha.  Resztę dziewięćdziesięciohektarowej inwestycji pokrywają pagórki i dolinki obsiane najlepszej jakości trawą w czterech gatunkach , do  podlewania której wykorzystuje się najnowocześniejszy system nawadniania. Woda rozprowadzana jest do 1200 zraszaczy 50-cio kilometrową  siecią rur znajdującą się pod powierzchnia pola. Tu nie ma rzeczy przypadkowych - piasek, który wykorzystano do budowy pola golfowego, przeszedł najpierw badania laboratoryjne
w Szkocji.  Doskonałą jakość pola zapewnia doświadczony zespół ludzi, mających do dyspozycji najnowocześniejsze maszyny.

Na mistrzowskie pole maja wstęp tylko osoby posiadające tzw. zielone karty: rodzaj certyfikatu poświadczającego, że dana osoba dysponuje wymaganymi minimalnymi umiejętnościami , potrafi się właściwie zachować i dba o bezpieczeństwo. Zieloną kartę można zdobyć, grając na terenach wicze (tzw. driwing rang) lub na małym 4-dołkowym polu, które znajduje się obok dużego.

 
Nawigacja: Home Pole golfowe

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj7
Wszystkie w tygodniu7
Ostatni miesiąc209
Suma wejść466551