WSZYSTKO CO DOBRE - SZYBKO SIĘ KOŃCZY...

Email Drukuj PDF

Zakończyliśmy szósty etap projektu „Myśląc o przyszłości nie pozostawaj w tyle – DZIAŁAJ!”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , rozdział VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 poddziałanie 7.1.1 – Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

 

W tym roku zrealizowane zostały 33 kursy zawodowe, 18 osób w tym 12 kobiet i 6 mężczyzn, wzięło udział w warsztatach o różnych tematykach zajęć z psychologiem doradcą zawodowym i specjalistą od wizerunku oraz prawnikiem. Łącznie było to 172 godziny.  Trzynaście osób wzięło udział w 60 godzinnym kursie komputerowym, 8 w 70 kursie podstawowym języka angielskiego.
W konferencji podsumowującej ten rok działalności, która miała miejsce 9 grudnia w GCKiR w Konopiskach, udział wzięła Pani: mgr Magdalena Jarosz – Wawrzyńczak - zastępca Wójta Gminy oraz uczestnicy i uczestniczki projektu, opiekunowie socjalni i kierowniczka projektu.

W tym roku projekt zakończyło czterech mężczyzn i dwanaście kobiet w tym jedna będzie kontynuować kurs II stopnia certyfikacji w ramach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Nie tylko kursami, nauką i wytężoną pracą nad sobą, byli zajęci uczestnicy podczas tego roku, czas ten uatrakcyjniły  wyjazdy z osobami towarzyszącymi do Teatru im. Adama Mickiewicza (spektakl N@pisz do mnie, który był 3 kwietnia) w Częstochowie oraz do Opery Bytomskiej (operetka Baron Cygański – 4 grudnia) . Ponad to zorganizowana została wycieczka jednodniowa do Ojcowa – 6 lipiec, na którą uczestnicy zabrali swoich bliskich  - żony, dzieci, rodziców, dziewczyny i chłopaków, przyjaciół. Ten wyjazd był wyjątkowo udany. Humory dopisywały tak bardzo, że przegoniły deszcz nie pozwalający niemal na wyjście z domu. Wyszło słoneczko, zrobiło się ciepło i z dużą przyjemnością można było podziwiać przyrodę Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Podczas konferencji podsumowującej odbyło się seminarium na temat „Równości szans kobiet i mężczyzn” , która jest jednym z celów założeniowych.

Pomimo, że dwóch panów przerwało udział w projekcie to jego podsumowanie pozwala pozytywnie patrzeć na możliwość pracy w przyszłości. Warsztaty psychoedukacyjne oraz z doradcą zawodowym i  rzetelny dobór kursów do możliwości poszczególnych osób, dodał skrzydeł, pewności siebie i wiary, że każdy ma coś do zrobienia w swoim życiu.

Koordynator projektu Ada Przedzińska

www.efs.gov.pl

FOTORELACJA

PREZENTACJA PROJEKTU (pdf)

Poprawiony ( środa, 08 stycznia 2014 09:47 )  
Nawigacja: Home Pomoc Społeczna WSZYSTKO CO DOBRE - SZYBKO SIĘ KOŃCZY...

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj6
Wszystkie w tygodniu27
Ostatni miesiąc259
Suma wejść449654