Kultura

XXII Przegląd Pieśni im. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”

Email Drukuj PDF

W dniu 12 maja 2015r. w Chorzowskim Centrum Kultury odbyły się finałowe przesłuchania XXII Przeglądu Pieśni im. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”. Naszą Gminę reprezentowali (wyłonieni z przeglądu rejonowego) soliści Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Konopielki” – Wiktoria Herman oraz Jakub Morawiec. Wiktoria zaśpiewała piosenki pt: „Ożenił się wróbelek” i „Była babuleńka rodu wysokiego”. Jakub zaśpiewał: „Piekła baba chlyb”

Więcej…
 

WYRÓŻNIENIE dla Gminnego Zespołu Śpiewaczego

Email Drukuj PDF

W maju Gminny Zespół Śpiewaczy reprezentował Gminę Konopiska na XXII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych "Złoty Kłos"-Euro-Folklor 2015. Przesłuchania konkursowe odbywały się  w amfiteatrze przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach.

Więcej…
 

RADOMSZCZAŃSKI TYDZIEŃ SENIORA TRWA W NAJLEPSZE

Email Drukuj PDF

W środę 13 maja w Miejskim Domu Kultury po raz piąty odbył się Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów, na który zawitali artyści z całego regionu.Do Radomska przybyli zdolni seniorzy z Kłomnic, Skierniewic, Moszczenicy, Tomaszowa, Głowna czy Nieborowa. Uczestnicy przeglądu oceniani byli w kategoriach: soliści, rękodzieło artystyczne oraz w kategorii zespół.

Poprawiony ( piątek, 15 maja 2015 12:57 ) Więcej…
 

HISTORIA I TRADYCJA NABOŻEŃSTW MAJOWYCH- WARSZTATY W KOWALACH

Email Drukuj PDF

Miesiąc maj to najpiękniejszy miesiąc w ciągu całego roku. Kojarzy się przede wszystkim z tak zwaną „ majówką’’. Na słowo „majówka’’ większość z nas myśli o długim weekendzie, wypadami za miasto lub też wiejskimi zabawami pod gołym niebem. Mało kto dzisiaj wie, że „ majówka’’ to przede wszystkim Nabożeństwo Majowe ku czci Matki Bożej odprawiane właśnie w miesiącu maju przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

Więcej…
 

WIECZORNE MAJOWE NABOŻEŃSTWA PRZY KAPLICZKACH

Email Drukuj PDF

Maj jest miesiącem, w którym w polskiej religijności tradycyjnie oddaje się cześć Maryi. Jak Polska długa i szeroka w wielu miejscowościach nadal aktualny jest zwyczaj śpiewania w maju „Litanii Loretańskiej”, pieśni maryjnych i „Apeli Jasnogórskich” przy przydrożnych krzyżach i w kapliczkach.

Poprawiony ( poniedziałek, 25 maja 2015 09:30 ) Więcej…
 

Święto Strażaków

Email Drukuj PDF

W dniu 3 maja 2015 roku w kościele parafialnym p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach, odbyła się Uroczysta Msza Święta w intencji Druhów Strażaków. Mszę odprawił ks. Proboszcz Jerzy Mielczarek. Kilkudziesięciu druhów  Ochotniczych Straży Pożarnych z Rększowic i Hutek na czele z przedstawicielami jednostek wzięło udział w uroczystościach.  

Poprawiony ( piątek, 15 maja 2015 12:51 ) Więcej…
 
Strona 11 z 73
Nawigacja: Home Kultura

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj6
Wszystkie w tygodniu12
Ostatni miesiąc196
Suma wejść466242