Kultura

GRAFIK ZAJĘĆ ZESPOŁÓW TANECZNYCH GCKiR - ROK SZKOLNY 2015/2016

Email Drukuj PDF

GRAFIK ZAJĘĆ ZESPOŁÓW TANECZNYCH GCKiR - ROK SZKOLNY 2015/2016 - link

 

ORKIESTRA DĘTA OSP KONOPISKA NA FESTIWALU W BUŁGARII

Email Drukuj PDF

W dniach od 17 do 23 sierpnia nasza Orkiestra Dęta wraz z mażoretkami "Szyk" po raz drugi brała udział w Międzynarodowym Festiwalu "Balkan Folk Fest" Varna-Złote Piaski w Bułgarii. W festiwalu tym wzięły udział zespoły ludowe , chóry , grupy taneczne a także orkiestry dęte z szesnastu krajów. Nasza orkiestra zaprezentowała się dwukrotnie podczas parady marszowej i koncertu na scenie. Utwory które wykonaliśmy wspólnie z mażoretkami bardzo spodobały się publiczności oraz organizatorom. Zostaliśmy nagrodzeni dużymi oklaskami oraz otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę . W dniach wolnych od koncertów odpoczywaliśmy korzystając z pięknej plaży w Złotych Piaskach oraz byliśmy w Delfinarium w Varnie. W drodze powrotnej zwiedziliśmy przepiękne miasto, stolicę Węgier - Budapeszt.

Więcej…
 

DOROŚLI TEŻ CHCĄ WAKACJI

Email Drukuj PDF

Nieformalna grupa pod nazwą „MATEHA” rozpoczęła realizację projektu pt. „DAMY RADĘ” dofinansowanego z środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Projekt skierowany jest do chętnych mieszkańców Gminy Konopiska, którzy chcą poprawić swoją kondycję fizyczną poprzez uprawianie nordic walking pod okiem instruktora na ogólnie dostępnych ścieżkach i duktach leśnych.

Poprawiony ( wtorek, 11 sierpnia 2015 20:36 ) Więcej…
 

Rodzinny Piknik w Łaźcu

Email Drukuj PDF

W niedzielę 26 lipca na terenie Szkoły Podstawowej w Łaźcu odbył się „Piknik rodzinny”. Impreza została zorganizowana dzięki środkom z Gminnego Funduszu Przeciwdziałania Alkoholizmowi. Pomysłodawcami całego przedsięwzięcia byli sołtysi oraz radni miejscowości Wąsosz i Łaziec.

Więcej…
 

MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH

Email Drukuj PDF

W dniu 25-26 lipca na obiektach kompleksu sportowo-rekreacyjnego nad zalewem  „Pająk” odbyła się I Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – International Dog Show (CACIB) nad którą honorowy patronat objęła Ambasada Japonii w Polsce, Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek oraz Przewodniczący Zarządu  Głównego Związku Kynologicznego w Polsce Jan Gajewski.

Więcej…
 

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA ARTYSTYCZNO-PLASTYCZNE

Email Drukuj PDF

PIERWSZE SPOTKANIE

ŚRODA 29 LIPCA O GODZ. 18.00 ŚWIETLICA „OTWARTA DŁOŃ”

Gminnego  Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach

(pomieszczenia nad biblioteką gminną, „stara gmina”)

Zapraszamy wszystkie chętne Panie, które zadeklarowały  bądź  zadeklarują udział w projekcie.

Do zobaczenia

Projekt pt. „DAMY RADĘ” realizowany przez nieformalną grupę MATEHA przy współpracy  i pomocy Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Konopiskach z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalne.

Poprawiony ( wtorek, 28 lipca 2015 11:24 )
 
Strona 6 z 73
Nawigacja: Home Kultura

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj39
Wszystkie w tygodniu705
Ostatni miesiąc1175
Suma wejść467811