Kultura

"DYLEMATY KOBIECEJ DUSZY"

Email Drukuj PDF

W dniu 19 września 2015 roku w Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbyło się FORUM KOBIET ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ. Spotkanie zorganizowane zostało już po raz szósty. Dyskutowano na nim o problemach współczesnego świata, o tym w jaki sposób radzić sobie w życiu społecznym i prywatnym.

Więcej…
 

DOŻYNKI PARAFIALNE W ALEKSANDRII

Email Drukuj PDF

W niedzielę 20 września 2015r. odbyły się Dożynki Parafialne w Aleksandrii. W kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe, o godz.11.00 uroczystą dziękczynną Mszę Świętą odprawił proboszcz parafii ks. Jacek Szczecina. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek z małżonką ,radni, sołtysi i licznie przybyli mieszkańcy.

Poprawiony ( wtorek, 22 września 2015 18:10 ) Więcej…
 

Zapraszamy do cyrku !!

Email Drukuj PDF

SZANOWNI MIESZKAŃCY!
DO GMINY KONOPISKA ZE SWOIMI WYSTĘPAMI ZAWITAŁ
CYRK ALEGRIE
WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ PRZEŻYĆ ZAPIERAJĄCE DECH
W PIERSIACH EWOLUCJE
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
W DNIU 15 - 16 WRZEŚNIA O GODŹ. 17:00
NA TEREN GMINNEGO CENTRUM KULTURY I REKREACJI
PRZY ZALEWIE "PAJĄK"

Poprawiony ( wtorek, 15 września 2015 07:46 )
 

PROJEKT „WIEMY CO JEDLIŚMY”

Email Drukuj PDF

To pierwszy projekt nieformalnej grupy KG-WJANKI na terenie Gminy Konopiska realizowany z środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Projekt odbywa się w Korzonku i Leśniakach. Główne założenia to przypomnienie przez starsze osoby dawnych przepisów kulinarnych i odtworzenie ich podczas warsztatów. Kolejne warsztaty  dotyczą  uprawy roślin i ziół, przygotowanie sadzonek, zbiór i przetworzenie jagód, grzybów, borówek z okolicznych lasów.

 

Poprawiony ( poniedziałek, 07 września 2015 06:46 ) Więcej…
 

Dożynki powiatowe

Email Drukuj PDF

30 sierpnia 2015 r. przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Konopiska brały udział w XVI  Dożynkach  Powiatu Częstochowskiego,  które w tym roku odbyły się w Lelowie. Gminę Konopiska reprezentował Wójt Gminy Konopiska Pan Jerzy Żurek. Święto plonów rozpoczęło się Mszą Świętą dziękczynną w kościele pw. św. Marcina w Lelowie. Po mszy pięknym korowodem uczestnicy przeszli na plac szkolny gdzie odbywała się dalsza część.

Poprawiony ( czwartek, 03 września 2015 13:12 ) Więcej…
 

Jubileusz 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Hutkach

Email Drukuj PDF

Wykonywanie codziennych zadań, pełnienie obowiązków jest rzeczą oczywistą, ale działania społeczne  dla pokoleń to już coś wyjątkowego i ponadczasowego.

Jubileusz 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Hutkach jest dowodem na to, że integracja członkiń koła, wspólne cele, pielęgnowanie tradycji, prezentacja polskiego folkloru mają ogromną siłę. Jak wspomniała Pani Zofia Krzyżanowska Przewodnicząca Koła KGW w Hutkach w swoim przemówieniu członkiń KGW na początku było tylko osiem. W tej chwili jest 30, bo działając razem naprawdę można więcej.

Poprawiony ( wtorek, 01 września 2015 14:46 ) Więcej…
 
Strona 5 z 73
Nawigacja: Home Kultura

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj11
Wszystkie w tygodniu60
Ostatni miesiąc119
Suma wejść465873