Kultura

Warsztaty Aktorskie

Email Drukuj PDF

Poprawiony ( wtorek, 10 listopada 2015 12:25 )
 

„40 LAT MINĘŁO…” JUBILEUSZ KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W KORZONKU

Email Drukuj PDF

10 października bieżącego roku w Filii Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Korzonku, który jest również siedzibą KGW odbyła się niecodzienna uroczystość. Członkinie KGW Korzonek świętowały jubileusz 40-lecia istnienia koła. Była okazja do wspomnień i podsumowań. W sierpniu 1975 roku Sabina Kuźnicka skrzyknęła grupę kobiet, które w ciągu kilku tygodni przygotowały się do występu na gminnych dożynkach w Hutkach.

Więcej…
 

Mobilny Instytut Kultury i Sztuki

Email Drukuj PDF

 

Wyróznienie w konkursie "Piękna Wieś Województwa Śląskiego"

Email Drukuj PDF

Jest nam bardzo miło poinformować, że w dniu 14 października 2015 roku w Sali Sejmiku Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek wraz z radnym Andrzejem Jaroszem i sołtysem Zbigniewem Wołczykiem odebrał wyróżnienie, pamiątkowy puchar oraz nagrodę pieniężną za udział w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego” w kategorii – najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje.

Więcej…
 

Spotkania Misyjne

Email Drukuj PDF

15 i 16 października klasy Gimnazjum w Konopiskach zamiast lekcji religii miały okazję uczestniczyć w spotkaniach misyjnych z siostrą Ewą Narolską. Siostra przyjechała do nas z Aleksandrii, by opowiedzieć nam swoją historię z  pobytu na misji w Brazylii. Dowiedzieliśmy, jak ciężko żyje się ludziom na tamtych terenach, w jakich skromnych warunkach mieszkają, jaką brudną wodę muszą pić...

Poprawiony ( czwartek, 22 października 2015 06:33 ) Więcej…
 

"Cała Polska czyta dzieciom"

Email Drukuj PDF

„Cała Polska czyta dzieciom” - to kampania społeczna rozpoczęta w 2001 r. przez fundację „ABC XXI  - cała Polska czyta dzieciom”, mająca na celu propagowanie codziennego czytania jako skuteczną metodę wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci. Codzienne czytanie dzieciom przez 20 minut dla przyjemności jest mądrym sposobem spędzania czasu i najlepszą inwestycją w ich przyszłość.

Poprawiony ( czwartek, 22 października 2015 06:28 ) Więcej…
 
Strona 3 z 73
Nawigacja: Home Kultura

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj7
Wszystkie w tygodniu7
Ostatni miesiąc209
Suma wejść466551