Oświata

Innowacyjne rozwiązania dla edukacji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rększowicach

Email Drukuj PDF

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rększowicach przystąpili do udział w  projektu EDUSCIENCE. Jego pełny tytuł brzmi: „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE”.  

Więcej…
 

Tydzień Kultury i Walki z Hałasem

Email Drukuj PDF

W piątek 20 marca zakończyliśmy obchody Tygodnia Kultury i Walki z Hałasem. Pora podsumować nasze działania.

W poniedziałek był „Dzień poprawnej polszczyzny”. Wszystkie klasy wywiesiły przygotowane wcześniej plakaty. Szkoła Podstawowa promowała hasło „Kultura w życiu codziennym”, a gimnazjum „Cisza przyjacielem człowieka”. Komisja oceniła plakaty i stwierdziła, że wszystkie prace były czytelne i estetycznie wykonane. Mamy nadzieję, że hasła zawarte w plakatach będą nam towarzyszyć na co dzień. W szkole podstawowej w kategorii klas I-III

Więcej…
 

WODA = ŻYCIE

Email Drukuj PDF

Uczennica naszego gimnazjum - Monika Kowalczyk brała udział w konkursie interdyscyplinarnym dla uczniów szkół gimnazjalnych WODA = ŻYCIE zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Wody 2015 przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie.

Więcej…
 

SUKCES UCZNIÓW - EKOLOGÓW Z GIMNAZJUM W KONOPISKACH

Email Drukuj PDF

9 kwietnia 2015r. w ośrodku edukacyjnym w Będzinie odbył się wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczniowie naszego gimnazjum: Wiktoria Borek, Paulina Nowicka, Marek Stanisz, Szymon Wawrzyńczak reprezentowali w tym konkursie szkołę, gminę Konopiska oraz Park Krajobrazowy „Lasy nad Górną  Liswartą”, zdobywając II miejsce.

Więcej…
 

DOFINANSOWANIE DO PRZEDSZKOLI NIEPUBLICZNYCH

Email Drukuj PDF

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców Gminy Konopiska, odnośnie dofinansowania do dwóch przedszkoli niepublicznych działających na terenie naszej gminy pragniemy poinformować, że Gmina Konopiska zgodnie z uchwałą nr 402/XLII/2010 Rady Gminy Konopiska z dnia 22 września 2010 r. w sprawie trybu udzielania, rozliczania i kontroli prawidłowości wykorzystania dotacji dla niepublicznych szkół i placówek prowadzonych przez osoby fizyczne lub osoby prawne na terenie Gminy Konopiska  od 1 stycznia 2011 roku  dotuje przedszkola niepubliczne.

Więcej…
 

WIELKI SUKCES – WAŻNA SPRAWA

Email Drukuj PDF

W marcu bieżącego roku uczennice ZSP w Rększowicach Monika Benduch i Natalia Ziora przystąpiły do Powiatowego Konkursu Kulinarnego „Zdrowie na talerzu” organizowanego w ramach IX edycji programu „Trzymaj formę” oraz programu „Żywienie na wagę zdrowia”.

Poprawiony ( poniedziałek, 27 kwietnia 2015 12:34 ) Więcej…
 
Strona 11 z 43
Nawigacja: Home Oświata

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj6
Wszystkie w tygodniu23
Ostatni miesiąc216
Suma wejść448826