Oświata

"Cała Polska czyta dzieciom" w ZSP w Hutkach

Email Drukuj PDF

Jeśli chcemy żyć  w kraju mądrych ludzi, powinniśmy zadbać o to, by wszystkie dzieci dobrze znały język i z przyjemnością czytały.

25 listopada w  ramach akcji ,,Czytające szkoły'' i ,,Czytające przedszkola'' kolejny już raz odbyło się wspólne czytanie dzieciom. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego wiedzą, że jest to  sprawdzony sposób na zainteresowanie dzieci książką, rozbudzenie potrzeby czytania, wychowania czytelników.

Więcej…
 

"Psia duszka"

Email Drukuj PDF

23.10.2015 w Zespole Szkół w Konopiskach odbyło się  spotkanie uczniów  z wolontariuszami oraz  podopiecznymi  Fundacji Psia Duszka z Herb. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom ,że ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ ! Klasy I-III obejrzały specjalnie dla nich przygotowaną prezentację o tym, jak należy opiekować się „ogonkami” i jak o nie dbać.

Więcej…
 

"Poetyckie Krajobrazy"

Email Drukuj PDF

22 października 2015 roku w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poetyckie Krajobrazy, poświęcony poezji Haliny Poświatowskiej, w związku z przypadającą w 2015 roku 80. rocznicą urodzin poetki. Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Andrzej Kwapisz, Starosta Częstochowski.

Więcej…
 

"Dzieje Konopisk i okolicy"

Email Drukuj PDF

W dniu 21 października 2015r. gościem w kl. III a i III b S.P w Konopiskach była p .Barbara Herba –autorka książki pt. „Dzieje Konopisk i okolicy”. Na spotkaniu z uczniami p. B. Herba opowiedziała, jak powstała książka oraz przedstawiła historię naszej szkoły.

Więcej…
 

DZIEŃ PATRONA W ZS IM. H. SIENKIEWICZA W KONOPISKACH

Email Drukuj PDF

21 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona, którym jest H. Sienkiewicz- wybitny pisarz, noblista, zajmujący czołowe miejsce w historii literatury polskiej. Patron to opiekun, protektor, osoba darzona wielkim szacunkiem, przykład, wzór do naśladowania.

Więcej…
 

Warsztaty z historii

Email Drukuj PDF

Kiedy mówimy o historii to zawsze kojarzy nam się ona z wielkimi bitwami, bohaterami dużego formatu, a przecież historia jest tu i teraz, tworzymy ją my mieszkańcy naszej miejscowości. Stąd od lat powtarzany pomysł prowadzenia lekcji historii Konopisk w Izbie Regionalnej, wśród pamiątek po naszych przodkach. 16.10.2015r. odbyły się kolejne warsztaty.

Więcej…
 
Strona 2 z 43
Nawigacja: Home Oświata

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj5
Wszystkie w tygodniu19
Ostatni miesiąc422
Suma wejść462960