Oświata

PODSUMOWANIE DWULETNIEJ PRACY NAD MIĘDZYNARODOWYM PROJEKTEM COMENIUS

Email Drukuj PDF

29. 05. 2015 zaproszeni goście, m. in. włodarze gminy, radni, sołtysi, rodzice, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, uczestniczyli w gali Comeniusa – imprezie podsumowującej dwuletnią pracę nad projektem międzynarodowym. Tytuł projektu brzmiał „Rules of Setting up the Small Tour Guide Business”, a partnerem i koordynatorem projektu była St. John Wall Catholic School w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Poprawiony ( poniedziałek, 15 czerwca 2015 07:39 ) Więcej…
 

SUKCES SZÓSTOKLASISTÓW ZS w Konopiskach

Email Drukuj PDF

Primaaprilisowy dzień 1 kwietnia już dawno przestał kojarzyć nam się z dowcipem, bowiem po raz kolejny uczniowie klas szóstych pisali w tym dniu sprawdzian, pierwszy raz w nowej formie.

Dwa miesiące żyliśmy w niepewności. Oczekiwanie na wyniki nieco przyćmiła ekscytacja wyjazdem na wycieczkę. To właśnie w Kudowie Zdroju dotarły do nas informacje o uzyskanej punktacji ze sprawdzianu. Zaabsorbowani opieką nad wychowankami przebywającymi w górach dopiero w poniedziałek rozdaliśmy uczniom kody do logowania i mieliśmy możliwość poznania dokładnych wyników naszych uczniów. Okazały się rewelacyjne.

Poprawiony ( wtorek, 16 czerwca 2015 07:16 ) Więcej…
 

Podziękowanie

Email Drukuj PDF

REWELACYJNE WYNIKI  SPRAWDZIANÓW UCZNIÓW KLAS VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GMINIE KONOPISKA

W całej Polsce, w dniu 01 kwietnia 2015r., uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki.

Uczniowie klas VI naszych szkół podstawowych z poszczególnych etapów „Sprawdzianu szóstoklasisty”  w skali 167 gmin województwa śląskiego, uzyskali wyniki:

III miejsce z języka polskiego

II miejsce z matematyki

II miejsce z języka angielskiego

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników uczniom, rodzicom, nauczycielom i dyrektorom szkół.

 

"Matematyka wokół nas" - podsumownie konkursu

Email Drukuj PDF

Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach po raz pierwszy zorganizował powiatowy konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Matematyka wokół nas”, który był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu częstochowskiego. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Konopiska.

Poprawiony ( środa, 10 czerwca 2015 13:48 ) Więcej…
 

"Dzień Rodziny"

Email Drukuj PDF

Dnia 2.06.2015 po raz kolejny w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza odbył się „Dzień Rodziny”. Na uroczystość przybyli rodzice, babcie, dziadkowie, przedstawiciele władzy oraz gospodarze, czyli uczniowie i nauczyciele .

Poprawiony ( środa, 10 czerwca 2015 13:44 ) Więcej…
 

KONFERENCJA LOKALNA PODSUMOWUJĄCA OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EKOLOGICZNO-BADAWCZY "POSTAW NA SŁOŃCE"

Email Drukuj PDF

W dniu 27.05.2015 r. o godzinie 12.00 w hali sportowej w Konopiskach odbyła się konferencja lokalna podsumowująca ogólnopolski projekt (3 etap) ekologiczno-badawczy „Postaw na Słońce”. W projekcie tym uczestniczyło 11 uczniów Gimnazjum w Konopiskach. Na konferencje zaproszeni byli przedstawiciele Urzędu Gminy, instytucji związanych  z ochroną środowiska, dyrekcja Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza oraz mieszkańcy Gminy Konopiska.

Poprawiony ( środa, 10 czerwca 2015 13:04 ) Więcej…
 
Strona 9 z 43
Nawigacja: Home Oświata

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj4
Wszystkie w tygodniu43
Ostatni miesiąc55
Suma wejść463738