Oświata

Osobliwości Świata Fizyki

Email Drukuj PDF

Dnia 24 września 2015 r. uczniowie gimnazjum w Konopiskach uczestniczyli w wykładach z fizyki, zorganizowanych przez Pracownię Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz nauczyciela fizyki panią  Joannę Dali Maryoush. Wysłuchaliśmy 3 wykładów w ramach cyklu „ Osobliwości Świata Fizyki". Pierwszy z nich dotyczył energii słonecznej i był zatytułowany „Na tropie światła". Dowiedzieliśmy się, że oprócz życiodajnej energii niesionej przez światło ze Słońca jest ono również nośnikiem niezbędnej do życia informacji o otoczeniu.

Poprawiony ( środa, 07 października 2015 08:43 ) Więcej…
 

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Email Drukuj PDF

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości.

Poprawiony ( środa, 07 października 2015 08:38 ) Więcej…
 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W ZESPOLE SZKÓŁ W KONOPISKACH

Email Drukuj PDF

Od 2001 roku 26 września obchodzi się w 47 krajach członkowskich Rady Europy Europejski Dzień Języków . Mottem tegorocznych obchodów jest hasło: "Języki to nasz siła”.  Głównym celem  jest świętowanie językowej różnorodności w Europie i propagowanie wśród obywateli znajomości większej liczby języków. Wszędzie w Europie odbywają się akcje, które mają zachęcić ludzi do uczenia się nowego języka lub podnosić znajomości języków, które już znają. Uczenie się języków pomaga nie tylko w porozumieniu między ludźmi, ale przyczynia się także do przełamywania barier intelektualnych.

Więcej…
 

PIERWSZA WIZYTA W FILHARMONII

Email Drukuj PDF

Dnia 24 września 2015r. dzieci z naszego przedszkola oraz klas I-III wybrały się do Filharmonii Częstochowskiej im.Bronisława Hubermana na koncert edukacyjny pod hasłem:"Niech koncert nie budzi dzieci obawy, to będzie czas muzycznej zabawy".

Więcej…
 

MUZYKA MIĘDZY SACRUM A PROFANUM

Email Drukuj PDF

23 września 2015 r. grupa uczniów klas gimnazjalnych z Aleksandrii, Hutek i Konopisk miała możliwość uczestniczenia w Edukacyjnym Koncercie Symfonicznym. Organizatorem wyjazdu było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach, które postarało się o zorganizowanie bezpłatnych wejściówek do nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. 

Więcej…
 

Narodowe Czytanie 2015

Email Drukuj PDF

Już po raz czwarty w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie wybitnych dzieł literatury polskiej. W tym roku była to „Lalka” B. Prusa. Narodowe Czytanie zostało zainaugurowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej w 2012 r. wspólną lekturą „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. W 2013r. były dzieła A. Fredry, w 2014 „Trylogia” H. Sienkiewicza.

Więcej…
 
Strona 6 z 43
Nawigacja: Home Oświata

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj5
Wszystkie w tygodniu5
Ostatni miesiąc207
Suma wejść466549