Oświata

O oświacie mówi się nie tylko u nas

Email Drukuj PDF

W nawiązaniu do tekstu  pt. „Kosztowna oświata”, który ukazał się w majowych „Pasmach” (nr 5/11) prezentujemy  artykuł z dnia 29 sierpnia br. ogólnopolskiej gazety „Dziennik. Gazeta Prawna”

„Nauczyciele rujnują budżety gmin”.

Aż 90 procent pieniędzy z subwencji oświatowej gminy przeznaczają na pensje dla nauczycieli. W efekcie nie są w stanie realizować innych zadań związanych z edukacją. Średnia pensja nauczyciela dyplomowanego to 4817 zł. Za rok wyniesie 5 tys. zł.

Głównym problemem oświaty jest nie brak pieniędzy, lecz ich nieracjonalne wydawanie. W tym roku z kasy państwa trafi do gmin łącznie 36,9 mld zł subwencji oświatowej. To o 10,2 mld zł więcej niż pięć lat wcześniej, ale wzrost nie przekłada się na jakość i warunki edukacji. Pochłaniają go pensje nauczycieli – wynika z sondy „DGP” przeprowadzonej w 80 gminach. Kolejna podwyżka przed nami, bo od nowego roku szkolnego płace nauczycielskie mają wzrosnąć o 7 proc. To oznacza, że np. nauczyciel dyplomowany będzie zarabiał średnio 4817 zł. W następnym roku będzie to już 5 tys. zł.

Poprawiony ( piątek, 02 września 2011 10:40 ) Więcej…
 

Jubileusz

Email Drukuj PDF

Zapraszamy

na uroczystość Jubileuszu 50 –lecia Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II w Łaźcu, która odbędzie się

w dniu 3 września 2011r. godz. 1330 na terenie szkoły.


Poprawiony ( środa, 31 sierpnia 2011 12:58 )
 

Gimnazjaliści czekają na wyniki

Email Drukuj PDF

Ponad stu uczniów klas trzecich gimnazjów zdawało w naszej gminie w ubiegłym tygodniu sprawdzian gimnazjalny. Podobnie jak ich rówieśnicy z całego kraju sprawdzian rozpoczęli od testu humanistycznego.

Poprawiony ( wtorek, 19 kwietnia 2011 09:44 ) Więcej…
 

Sukcesy gimnazjalistów z Konopisk!

Email Drukuj PDF

Uczniowie Gimnazjum w Konopiskach przynoszą wyjątkową chlubę swojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zdobywają najwyższe laury zarówno w konkursach przedmiotowych jak i artystycznych. Szkoła może się poszczycić aż czterema laureatkami. Są nimi: Anita Jędryka z klasy IIc, Magdalena Leśniczek z IIIa, Katarzyna Kościelna z IIIa i Karolina Biskup z IIIc.

Poprawiony ( czwartek, 31 marca 2011 21:53 ) Więcej…
 

Miłośnicy ptaków w Urzędzie Gminy

Email Drukuj PDF

Urząd Gminy Konopiska odwiedziła grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Konopiskach wraz z opiekunką Bożeną Płuciennicką – przedstawicielką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Miłośnicy przyrody zwrócili się do władz samorządowych gminy Konopiska z prośbą o pomoc w rozpropagowaniu realizowanego przez nich projektu dotyczącego ptaków. 

Więcej…
 

Biblioteka po przeprowadzce

Email Drukuj PDF

Gminna Biblioteka Publiczna w Konopiskach jest już po przeprowadzce. Książnica została przeniesiona z budynku przy ul. Lipowej, w którym znajduje się Urząd Gminy do nowo wyremontowanego gmachu dawnej gminy znajdującego się w samym centrum Konopisk. Do odnowionych pomieszczeń na piętrze budynku przeniesiono zarówno wypożyczalnię książek, jak i czytelnię wraz ze stanowiskami komputerowymi podłączonymi do internetu. Teraz biblioteka dysponuje pięknymi obszernymi pomieszczeniami, w których można było m.in. wygospodarować kolorowy kącik dla najmłodszych czytelników.

Więcej…
 
Strona 42 z 43
Nawigacja: Home Oświata

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj1
Wszystkie w tygodniu59
Ostatni miesiąc173
Suma wejść448783