Oświata

Uroczyste ślubowanie

Email Drukuj PDF

Ważny dzień dla całej szkolnej społeczności!

14 października 2015 roku  w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana uroczystość ślubowania klas pierwszych gimnazjum, szkoły podstawowej oraz zerówki. Ten dzień był świętem nie tylko dla nauczycieli, ale również dla ich wychowanków. Wszystkie dzieci nie mogły doczekać się, by stać się pełnoprawnymi uczniami i dołączyć do grona braci uczniowskiej. Piękne występy pokazały wszystkim zgromadzonym, że  zasługują, by pasować ich na uczniów naszej szkoły.

Więcej…
 

OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W GMINIE KONOPISKA

Email Drukuj PDF

Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

- Stefan Żeromski

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego .Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela.Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą.Jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla niej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Więcej…
 

Dzień Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, powszechnie zwanym Dniem Nauczyciela, szczególne słowa kieruję do pracowników oświaty. Życzenia i wyrazy uznania składam wszystkim Nauczycielom oraz pracownikom z placówek oświatowych i wychowawczych działających na terenie Gminy Konopiska. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i determinację w służbie, którą pełnicie. Przyszłość Konopisk chcemy budować w oparciu o przekonanie, że nasze dzieci i młodzież mogą korzystać z Państwa wiedzy, życzliwości i autorytetu. Dziękuję za to, że rzetelnie wypełniacie misję przygotowywania młodego pokolenia do wejścia w dorosłe życie. Dziękuję, że potraficie swoich wychowanków „wyposażyć” nie tylko w wiedzę książkową, lecz także we wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka.

Wójt Gminy Konopiska

Jerzy Żurek

 

Sposób na naukę bez znużenia, czyli Insta.Ling w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Aleksandrii

Email Drukuj PDF

Nie trzeba nikogo przekonywać, że efektywne przyswajanie słownictwa jest podstawą nauki języka obcego, ale też gwarancją sukcesu w zakresie doskonalenia ortografii. Autorzy aplikacji Insta.Ling przekonują, że powstała ona jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki słówek przez uczniów. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku - bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy, odbywającej się w ciekawej formie quizu. O powodzeniu przedsięwzięcia decyduje właśnie systematyczność.

Więcej…
 

"„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"

Email Drukuj PDF

"„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" ,to rządowy program Ministerstwa Edukacji Narodowej, umożliwiający zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. W ramach programu, wsparcie finansowe na zakup książek otrzymały wszystkie szkoły podstawowe w naszej gminie. W 2015 r. jest to kwota 8 770,00 zł, jednym z  warunków udzielenia wsparcia było zapewnienie przez organ prowadzący szkoły 20 proc. wkładu własnego na realizację zakupów.

Więcej…
 

Gimnazjada - Wielki Finał

Email Drukuj PDF

 
Strona 5 z 43
Nawigacja: Home Oświata

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj4
Wszystkie w tygodniu43
Ostatni miesiąc55
Suma wejść463738