Oświata

NAJWAŻNIEJSZE: BEZPIECZEŃSTWO

Email Drukuj PDF

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu w dn. 25.09.2015r odbyło się spotkanie z sierż. sztab. Robertem Tame, policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Policjant przedstawił uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Więcej…
 

Święto pierwszoklasistów w SP w Łaźcu

Email Drukuj PDF

W dniu 21 października 2015r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu  odbyło się pasowanie pierwszoklasistów, których oficjalnie przyjęto w uczniowskie szeregi.Razem z uczniami przeżywali ten niezapomniany moment rodzice, zaproszeni goście; wójt gminy Konopiska Jerzy Żurek, radny Wąsosza Andrzej Jarosz oraz przedstawicielki Rady Rodziców.

Więcej…
 

Mitologiczny happening w Aleksandrii

Email Drukuj PDF

Czy bogowie olimpijscy mogą opuścić swą siedzibę, by dokonać nadzoru ziemskich włości?  Tak, jeśli w ich rolę wcielą się uczniowie, tak jak miało to miejsce w Zespole Szkolno -Przedszkolnym im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii. Tradycyjnie już, cykl zajęć poświęcony greckiej mitologii,  zamknęły uczniowskie prezentacje poszczególnych bogów i herosów czczonych przez starożytnych Greków.  

Więcej…
 

Dzień Edukacji Narodowej – wielki dzień pierwszoklasistów

Email Drukuj PDF

14 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. J. Kochanowskiego w Aleksandrii odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów ( w tym roku dwóch klas pierwszych ) połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas: z-ca wójta gminy Konopiska p. Zofia Kuśmierska,  z-ca skarbnika p. Magdalena Purgal, radny powiatu częstochowskiego p. Mieczysław Chudzik, proboszcz parafii Aleksandria ks. Jacek Szczecina, przewodnicząca rady rodziców p. Renata Szczurek oraz stałe grono emerytów.

Więcej…
 

"Bezpieczne życie"

Email Drukuj PDF

Od września 2014 roku uczniowie klasy drugiej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Aleksandrii rozpoczęli udział w programie „ Bezpieczne życie”. W roku szkolnym 2014/2015 programem zostało  objętych 1650 dzieci z terenu Częstochowy i powiatu.
Celem programu jest wzrost świadomości dzieci i rodziców o zagrożeniach, wyrobienie umiejętności i nawyków zachowania się w trudnych sytuacjach, podniesienie kwalifikacji nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa, poprawa stanu bezpieczeństwa w szkołach.

Więcej…
 

Jesteśmy widoczni, jesteśmy bezpieczni - "akcja kamizelkowa"

Email Drukuj PDF

W trosce o bezpieczeństwo dzieci - mieszkańców terenów wiejskich w wieku przedszkolnym i szkolnym - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 2010 roku prowadzi  akcję "Bezpieczeństwo dzieci na drogach wiejskich", zwaną popularnie "akcją kamizelkową". Ma ona na celu popularyzację w świadomości społecznej  znaczenia bezpieczeństwa najmłodszych na drogach. Konkretne działania, prowadzone przez ARiMR,  sprowadzają się do rozdawania kamizelek odblaskowych w szkołach leżących na terenach wiejskich, przy aktywnym udziale Policji i lokalnych samorządów.

Więcej…
 
Strona 4 z 43
Nawigacja: Home Oświata

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj4
Wszystkie w tygodniu43
Ostatni miesiąc55
Suma wejść463738