Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Konopiska

Email Drukuj PDF

16 października 2012r. w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach odbyła się uroczysta akademia środowiskowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z obchodami Dnia Patrona Szkoły. Motywem przewodnim uroczystości były słowa J. Słowackiego:

„Niech żywi nie tracą nadziei

I przed narodem niosą oświaty kaganiec”.

W humorystyczny i zabawny sposób przenieśliśmy się ze szkoły współczesnej do szkoły z czasów zaborów, w których uczył się H. Sienkiewicz. Z zapartym tchem słuchaliśmy odważnej recytacji utworu „Testament mój” J. Słowackiego w rosyjskiej szkole w wykonaniu ucznia klasy IIc Mateusza Majchrzaka, który wcielił się w postać H. Sienkiewicza.

Marzeniem wielkiego pisarza jako ucznia była nauka w polskiej szkole. Swoje marzenia spełniał, pisząc wielkie dzieła, takie jak „Krzyżacy”, „Pan Wołodyjowski”, „W pustyni i w puszczy”. Do utworów tych nawiązywały pieśni wykonywane przez chór szkolny i solistki: Natalię Kosowską i Julię Darowicką. Oczarował nas jednak swoim głosem uczeń klasy IIc Michał Węgliński, który niepowtarzalnym basem wykonał pieśń Małego Rycerza „W stepie szerokim”. Warto podkreślić, że uczniowie wystąpili w epokowych strojach, a całość dopełniła piękna dekoracja.

Uroczystość została przygotowana przez dyrektora szkoły mgra Stanisława Michalczyka – oprawa muzyczna; mgr Annę Banaśkiewicz, mgr Renatę Gęsiarz i mgr Grażynę Pasek – scenariusz i reżyseria; mgra Cezarego Trzepizura – scenografia.

Po części artystycznej wójt gminy Konopiska mgr inż. Jerzy Socha docenił trud i pracę nauczycieli, złożył wszystkim serdeczne życzenia i wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom z całej gminy. Na zakończenie mogliśmy podziwiać występy zespołu „Barbórki”, który rozsławił naszą gminę w wielu programach telewizyjnych. Słodki poczęstunek w miłej atmosferze zakończył uroczystość.

 

Maria Szymanek

Poprawiony ( środa, 24 października 2012 13:53 )  
Nawigacja: Home Oświata Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Konopiska

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj12
Wszystkie w tygodniu25
Ostatni miesiąc209
Suma wejść466255