"BYĆ ŚPIEWAĆ ŻYĆ''

Email Drukuj PDF

W dniach 14-16.09.2012r koncertowali w Konopiskach , Blachowni , Częstochowie  laureaci  XVI Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej  „Impresje Artystyczne 2012”. Festiwal wymyśliła i zorganizowała pięć jego edycji nieżyjąca już, popularna piosenkarka Grażyna Świtała. Od 2003 r. gospodarzem Festiwalu jest Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS

Koncerty , tak jak i cały projekt noszą nazwę Być - śpiewać - żyć. Przygotowany został przez Fundację Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus z Ciechocinka przy wsparciu PFRON. Głównym celem jest promowanie aktywności młodych osób niepełnosprawnych , utalentowanych wokalnie i kontynuacja ich rozwoju  integracja. Jednak nie możemy zapomnieć, o tym że integracja społeczna odnosi się tylko do osób niepełnosprawnych, ale także do ich rodzin, opiekunów, jak i reszty społeczeństwa.  W koncertach brało udział  15 wykonawców oraz Orkiestra Symfoników Bydgoskich im.Johanna Straussa pod dyrekcją Marka  Czekały z udziałem Piotra Salabera .Wszystkich wokalistów do występów przygotowały panie Katarzyna Piasecka i Aleksandra Stano. Koncerty prowadził Mirosław Satora

Wokaliści wykonywali wiele przebojów  od popu, rocka przez blues, jazz do muzyki musicalowej, w nowatorskich wykonaniach. Śpiewanych solo, w duetach, z udziałem chórków..
W niedzielnym koncercie publiczność wywołała do bisu duet laureatek Grand Prix Festiwalu w Ciechocinku z ubiegłego i tego roku – Angelę Wawrzyk i Darię Barszczyk za przepiękne wykonanie znanego utworu „Time to say goodbye”
Występy kończył wzruszający hymn festiwalowy w Ciechocinku „Serce za uśmiech”, skomponowany przez Czesława Majewskiego. „Serce za uśmiech damy wam, za jeden uśmiech serce całe”- śpiewali wszyscy uczestnicy wraz z publicznością , która oklaskiwała wykonawców stojąc .
Do zobaczenia w przyszłym roku w Konopiskach i w Częstochowie. Kochani. I my też damy wam serca – za wasze piękne wykonanie piosenek!

Serdeczne podziękowania za pomoc Stowarzyszeniu „Prometeus” w organizacji koncertów

Wójtowi Gminy Konopiska mgr inż. Jerzemu Socha
JM Rektor  Politechniki Częstochowskiej prof.dr hab.Mari Nowicka-Skowron
Pani Dyrektor GCKiR Iwonie Lisek
Arturowi Brędzel Bar „Elar" w Częstochowie
Pani Ani Hercog Dział Nauczania ds studentów niepełnosprawnych Międzywydziałowe Koło Integracji i Wsparcia "Feniks" Politechniki Częstochowskiej i członkom "Feniksa"
Pani Małgosi Majer Dział Kultury i Sportu KLUBU POLITECHNIK w Częstochowie
Eweliny Graczyk i Kingi Śmigielskiej Fundacji Inicjatyw na rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS w Ciechocinku
Marioli Łyszczarz za udekorowanie hali w Konopiskach

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół "Prometeus" w Konopiskach

Waldemar  Trószyński    i   Edward   Bałdyga

ECHA KONCERTÓW "BYĆ-ŚPIEWAĆ-ŻYĆ" - O KONCERCIE W MEDIACH

Poprawiony ( wtorek, 25 września 2012 10:23 )  
Nawigacja: Home Pomoc Społeczna "BYĆ ŚPIEWAĆ ŻYĆ''

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj13
Wszystkie w tygodniu44
Ostatni miesiąc194
Suma wejść466536