"OD HAŁDY DO HAŁDY" - RELACJA Z TRZYDNIOWEJ IMPREZY SPORTOWO - REKREACYJNEJ W GMINIE KONOPISKA

W dniach od 29 do 31 sierpnia w gminie Konopiska odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna pod nazwą „OD HAŁDY DO HAŁDY”. Celem imprezy organizowanej przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach była m.in. popularyzacja turystyki pieszej, rowerowej oraz jazdy na rolkach jako ogólnodostępnych, atrakcyjnych  form rekreacji i aktywnego wypoczynku oraz promocja walorów turystyczno-krajoznawczych Gminy Konopiska.

 

W każdym dniu imprezy organizatorzy oraz zaproszeni instruktorzy promowali inną dyscyplinę sportową : nordic walking, rolki oraz rower. 
„Na rozgrzewkę” pierwszego dnia - wszystkim uczestnikom zaproponowano wędrówkę pieszą. Pod przewodnictwem instruktora nordic walking pana Leszka Kownackiego – w trasę „od hałdy do hałdy” wyruszyło ponad 30 osób. Start trasy od siedziby GCKiR, poprzez Pole Golfowego „Rosa Private Golf Club”, teren sołectw Wąsosz, Łaziec, stawy na Pile, aż po tereny rekreacyjne przy zalewie „Pająk” sprawdziła umiejętności oraz kondycję uczestników oraz stała się przedsmakiem dla kolejnych dyscyplin sportu przewidzianych na następne dni zabawy.

W kolejnym dniu – 30 sierpnia – odbyły się zawody w jeździe na rolkach. Na stadionie lekkoatletycznym stawiła się grupa sympatyków tego sportu w wieku od 5 do… 60 lat.
Dla grupy zaawansowanej - instruktor jazdy na rolkach pan Edward Nalewajka - przygotował atrakcyjny tor przeszkód, natomiast grupa początkująca miała możliwość zapoznania się z technikami jazdy oraz „pierwszymi próbami” z  wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu dostarczonego przez trenera. Wszyscy zebrani z uwagą wysłuchali również niezwykle interesującej lekcji  na temat zachowania bezpieczeństwa oraz zalet uprawiania sportu.

Ostatniego dnia zawodów - wraz z przewodnikiem rowerowym - panem Krzysztofem Świtalskim,  pokonano 24-kilometrową pętlę rowerową. Mimo zmiennej, aczkolwiek ciepłej pogody - uczestnicy rajdu - z zapałem godnym zawodowych sportowców - pokonywali  kolejne kilometry wyznaczonej trasy.

Impreza „OD HAŁDY DO HAŁDY” była w naszej gminie organizowana po raz pierwszy, jednak już dzisiaj można by jednoznacznie stwierdzić, że zasługuje na miano sztandarowej imprezy organizowanej na zakończenie lata.

Trzeba przyznać, iż atmosfera zawodów sprzyjała dobrej zabawie, a na uczestników każdego dnia  czekał zarówno smaczny posiłek jak i drobne upominki z logo imprezy (przygotowane na ten cel przez organizatora).

Gościem honorowym zawodów był wójt gminy Konopiska Jerzy Socha, który wyraził poparcie dla najnowszej inicjatywy sportowo – rekreacyjnej w naszej gminie oraz podkreślił ogromy wpływ sportu oraz aktywnego trybu życia na zdrowie oraz samopoczucie każdego z nas.

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji serdecznie dziękuje:
- instruktorom
- uczestnikom
- pomocy medycznej
oraz wszystkim osobom, które z zaangażowaniem przystąpiły do organizacji minionego, sportowego wydarzenia.

Pozdrawiamy
Zespół GCKiR

 
Nawigacja: Home

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu0
Ostatni miesiąc184
Suma wejść466230