MP w Triathlonie 15.07.2012

W minioną niedzielę - 15 lipca, na terenie naszej gminy rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie  SPRINT.  Wspaniała, słoneczna  pogoda sprzyjała zarówno sportowcom jak i organizatorom imprezy. Dla zawodników przygotowano trasy: pływanie - 750 m (2 okrążenia) , jazda na rowerze – 20 km (4 okrążenia po 5000m) oraz bieg – 5 km (dobieg + 3 okrążenia po 1250m). Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:  Marszałek Województwa Śląskiego – Adam Matusiewicz oraz Wójt Gminy Konopiska – Jerzy Socha.

 

W kategoriach : K16, M16 - JUNIOR(KA) MŁODSZY(A) (1996 - 1995); K18, M18 - JUNIOR(KA) (1994 - 1993); K20, M20 - MŁODZIEŻOWA (1992  - 1989); MP_K, MP_M - OPEN (1994 I STARSI) - MISTRZOSTWA POLSKI; K40, M40 - WETERANI (1972 - 1963); K50, M50 – WETERANI (1962 - 1953); M60 – WETERANI (1952 - ) wystartowało łącznie 149 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Do zawodów przystąpił również zawodnik z Niemiec – z zaprzyjaźnionej z naszą gminą miejscowości Hanstein-Rustenberg, której delegację gościliśmy w Konopiskach. Jako bonus dodamy, iż najmłodszy zawodnik rozgrywanych w Konopiskach Mistrzostw miał 15 lat, a najstarszy 74 lata.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonali: Prezes PZTri Krzysztof Piątkowski oraz Wójt Gminy Konopiska Jerzy Socha, którzy wyrazili zadowolenie z organizacji oraz zachęcili wszystkich zawodników do walki o najwyższe laury tegorocznych rozgrywek MP.

Rywalizacja – zarówno w kategoriach kobiet i mężczyzn była niezwykle zacięta.

Pośród kobiet w kat. MP Open triumfowała  Agnieszka Jerzyk z Klubu Sportowego Real 64-100 Leszno, która na mecie pojawiła się z czasem 01:02:03,80. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Otworowska z KS Ironman C/S Polska(01:03:06,00 s.), trzecie miejsce przypadło Agnieszce Cieślak z Klubu Sportowego Biuro Podróży AS  (01:03:14,10s.)
Na mecie Agnieszka Jerzyk przyznała, iż udział w MP w Konopiskach był świetnym treningiem przed zbliżającymi się Igrzyskami w Londynie, na które już wkrótce udaje się wraz z Marią Cześnik – triathlonistką WLKS „Kmicic” Częstochowa.

Wśród panów po raz czwarty z rzędu triumfował Sylwester Kuster z UKS Tri-Saucony Rumia,  który na mecie pojawił się z czasem 00:57:21,65 s. Tuż za nim uplasował się Przemysław Szymanowski - klub Polish Energy Partners (00:57:22,05 s.). Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Kazimierczakowi z UKS Bielany, który linię mety przekroczył z czasem 00:58:07,65s.

Nagrody zwycięzcom wręczali: Senator – Andrzej Szewiński, Wójt Gminy Konopiska Jerzy Socha, Z-ca Wójta Magdalena Jarosz Wawrzyńczak, Prezes PZTri Krzysztof Piątkowski, Prezes WLKS „Kmicic” Częstochowa Stanisław Sączek, Tadeusz Kapica – Starostwo Powiatowe w Częstochowie, triathlonistka Ewa Dederko a także sponsorzy niedzielnego wydarzenia.

Gość honorowy - Ewa Dederko, olimpijka z Pekinu oraz jedyna polska triathlonistka na Olimpiadzie, otrzymała  z rąk Prezesa PZTri Krzysztofa Piątkowskiego oraz Prezesa WLKS „Kmicic” Częstochowa – Stanisława Sączka gratulacje oraz podziękowania za wspaniałe występy na arenach sportowych – zarówno tych krajowych jak i zagranicznych.

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji – jako współorganizator imprezy pragnie serdecznie podziękować:
- panu Stanisławowi Sączkowi - prezesowi WLKS "Kmicic" Częstochowa
- panu Jackowi Hazy WLKS "Kmicic" Czestochowa
- Klubom sportowym oraz zawodnikom
- Sponsorom:
ANDRZEJ KWAPISZ                       – Starosta Częstochowski
JAN BARTELAK                             – Właściciel JANI-GAZ
ANDRZEJ MIEDZIŃSKI                    – Właściciel Zakładu Stolarskiego
WALDEMAR STRACH                     – Właściciel Zakładu Oczyszczania, Wywozu i Utylizacji Nieczystości Eko-System
DARIUSZ MOCZARSKI                    - Właściciel MD Aleksandria
TADEUSZ MASINA                        – Właściciel Z.U.H. MASTEX
MICHAŁ KOTAS                            – Dyrektor BGŻ o/Częstochowa
WŁODZIMIERZ CICHOŃ                  – Dyrektor BS w Konopiskach
STANISŁAW GMITRUK                  – Dyrektor ARiMR woj. Śląskiego
KRZYSZTOF JASTRZĄBEK              - Właściciel KUŹNIA-PAŁYSZ
HENRYK ZIORA                            – Duopol S.C
PIOTR MOŚCIŃSKI                        – Duopol S.C
KRZYSZTOF MERMER                   -  Właściciel „erowery”
WAWRZYNIEC BIBORSKI              - DECATHLON
Patronom medialnym:
TVP Katowice
Polskie Radio Katowice
Dziennik Zachodni
Życie Częstochowskie
wczestochowie.pl
- sędziom
- jednostkom OSP z terenu gminy Konopiska wraz z Komendantem Gminnym OSP Januszem Jończykiem
- opiece medycznej
- policji

oraz wszystkim tym, których praca oraz ogromne zaangażowanie przyniosły końcowy efekt w postaci wspaniałej, niesamowitej imprezy – pełnej emocji, widowiskowych zwrotów akcji oraz pozytywnej energii.

Dziękujemy
Zespół GCKiR

 
Nawigacja: Home

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu0
Ostatni miesiąc184
Suma wejść466230