Puchar Polski w Trathlonie

Po raz piąty Konopiska były areną finałowych zawodów Pucharu Polski w triatlonie.  Zawody zorganizowały wspólnie: samorząd Konopisk i częstochowski klub sportowy Kmicic.

Na starcie stanęła czołówka triathlonistów z całej Polski.  Jak ocenili po zawodach znawcy tej dyscypliny, niespodzianek  nie było. Dystans olimpijski (750 m pływania, ponad 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu) najszybciej pokonali faworyci - Maria Pytel (Vita Centrum Starachowice) i Przemysław Szymanowski (Akwedukt Kielce).

Ewy Bugdoł, dotychczasowa mistrzyni Polski w triatlonie z Kmicica na długim dystansie zmagania ukończyła na trzeciej pozycji. Wśród pań nieźle  zaprezentowała się inna przedstawicielka Kmicica Katarzyna Jędryszek, która minęła linię mety na szóstej pozycji. Wśród  mężczyzn Rafał Suchodolski był drugi w grupie juniorów.

W tym roku dopisali nie tylko zawodnicy i widzowie, ale także, co ważne, pogoda. Zawodnicy, którzy musieli na czas biegać, pływać i jechać na rowerze nie musieli w trakcie tych zawodów zmagać się dodatkowo z niesprzyjającą aurą. Jak zapowiada prezes Kmicica, Stanisław Sączek, bardzo prawdopodobne jest, że w przyszłym roku Konopiska staną się areną jeszcze bardziej prestiżowych zawodów, a mianowicie mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim. Klub będzie się starał o zorganizowanie tych zawodów.

 
Nawigacja: Home

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu0
Ostatni miesiąc184
Suma wejść466230