X Dni Gminy Konopiska

Muzyka w wykonaniu orkiestr dętych oraz jazz tradycyjny zdominowały program tegorocznych X Dni Gminy Konopiska. Jubileuszowe święto gminy rozpoczęło się mocnym akcentem w sobotnie popołudnie. W paradzie orkiestr dętych wystąpiły najlepsze grupy z kraju. Przed widzownią zaprezentowali się m.in. muzycy z Pisarzowic, Kleszczewa, Mykanowa oraz obchodząca w tym roku 30-lecie Orkiestra Dęta OSP Konopiska.

 


W trakcie parady widzowie mogli nie tylko posłuchać ciekawych aranżacji znanych przebojów, ale także podziwiać występy mażoretek towarzyszących orkiestrom. Na zakończenie parady  sześć orkiestr wykonało wspólnie jeden utworów, a dla obchodzącej urodziny orkiestry z Konopisk przyjezdne zespoły odegrały tradycyjne „Sto lat”.  Orkiestry dęte można było podziwiać także w drugim dniu święta gminy, w trakcie Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych.

Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę nad zalewem Pająk w Konopiskach rozbrzmiewał jazz tradycyjny. W trakcie dwudniowego DixiePikniku Konopiska wystąpiły najlepsze zespoły wykonujące jazz nowoorleański z grupą  Five O'Clock Orchestra z Częstochowy na czele.

Jak co roku w trakcie Dni Gminy Konopiska wręczono statuetki wójta „Za zasługi dla Gminy Konopiska”. W tym roku z rąk wójta Jerzego Sochy nagrody te odebrali: Zespół Barbórki, Orkiestra Dęta OSP Konopiska, przedstawiciele zaprzyjaźnionej z Konopiskami niemieckiej gminy Hanstein-Rusteberg oraz lokalny przedsiębiorca Andrzej Miedziński.

Dni Gminy Konopiska podobnie jak w latach ubiegłym połączone zostały z Ogólnopolskimi Zawodami Balonowymi, Jak zawsze także organizatorzy przygotowali wiele imprez towarzyszących. Znalazły się wśród nich m.in. – Integracyjne zawody Paraolimpijskie BOCCIA, pokaz sztuk walki, pokaz szermierki na wózkach, finał turnieju sołectw w piłce nożnej oraz pokazy motorowodne oraz pokazy lotnicze Klubu Sportowego „ORZEŁ”.

GALERIA 21.05.2011

GALERIA 22.05.2011

 
Nawigacja: Home

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu0
Ostatni miesiąc184
Suma wejść466230