Wigilia integracyjna

Email Drukuj PDF

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku.
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
Dzień, piękny dzień dziś nam rok go składa w darze.”

Taki dzień był 19 grudnia 2015r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. M. Kopernika w Hutkach, gdzie do wspólnej wigilii zasiadły osoby samotne i niepełnosprawne. Spotkanie to już od kilkunastu lat jest organizowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  i śmiało można powiedzieć, że wpisało się w świąteczną tradycję, o czym świadczy liczne przybycie zaproszonych gości oraz przedstawicieli władz Gminy.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą odprawioną przez proboszcza parafii w Rększowicach ks. Jerzego Mielczarka, w asyście proboszczów z parafii w Aleksandrii i Konopiskach. Po mszy świętej Wójt Gminy Konopiska Pan Jerzy Żurek złożył życzenia bożonarodzeniowe oraz podzielił się z każdą osobą chlebem.

Coroczną tradycją podczas wieczerzy wigilijnej są specjalnie przygotowane na tą okazję jasełka – w tym roku pod opieką nauczycieli wystąpili w pięknych strojach uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hutkach. Występy dzieci kilkakrotnie nagradzano gromkimi brawami.

Niezwykłość chwili została również podkreślona pięknymi, świątecznymi dekoracjami sali oraz suto zastawionymi stołami. Kolację umilały kolędy śpiewane na żywo przez uczniów szkoły oraz Andżelikę Sudoł i Roberta Mateuszuka ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo, ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus”.

Podczas wieczerzy wigilijnej nie zapomniano o prezentach – każda osoba otrzymała aniołka   własnoręcznie wykonanego przez uczniów (wcześniej uczniowie uczestniczyli w warsztatach w Osikowej Dolinie). Ponadto osoby niepełnosprawne i samotne otrzymały paczkę ze słodyczami i kubkiem z motywem świątecznym.

Radość i uśmiechy były najlepszym wyrazem wdzięczności dla organizatorów tego spotkania wigilijnego.

Wieczerza wigilijna odbyła się dzięki funduszom przekazanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Konopiskach.

GALERIA

Poprawiony ( wtorek, 29 grudnia 2015 10:06 )  
Nawigacja: Home Pomoc Społeczna Wigilia integracyjna

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj12
Wszystkie w tygodniu25
Ostatni miesiąc209
Suma wejść466255