CHOĆ NA CHWILKĘ MOGLIŚMY ZAPOMNIEĆ O CODZIENNYCH OBOWIĄZKACH WSPÓLNIE ŚPIEWAJĄC POLSKIE KOLĘDY…

Email Drukuj PDF

Prezentacje Stołów Bożonarodzeniowych w gminie Konopiska to już tradycja. Każdego roku możemy uczestniczyć w tej pięknej i wyjątkowej uroczystości.  13 grudnia w Gminnej Hali Sportowej organizatorami Stołów Wigilijnych było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji  wraz z  Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu gminy.

Uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Konopiska Pan Jerzy Żurek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Konopiska Panem Edwardem Bałdygą, którzy złożyli również wszystkim zebranym najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku. Część artystyczną rozpoczął Zespół Śpiewaczy i uczniowie ZSP z Aleksandrii przygotowani przez Pana Dariusza Hermana. W części artystycznej zaprezentowały się również Koła KGW , Koło Emerytów i Rencistów, wokalista Robert Mateuszuk, Zespół Konopielki z najmłodszą grupą i Orkiestra Dęta, która zagrała pięć pięknych polskich kolęd.

Po części artystycznej można było zakupić ręcznie przygotowane przepiękne świąteczne ozdoby
i stroiki, których autorami byli członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Prometeus, uczniowie szkół z terenu gminy Konopiska, wychowankowie przedszkola Oxford for Kids oraz uczniowie i nauczyciele z gimnazjum w Konopiskach.

Jak tradycja nakazuje tego roku nie mogło zabraknąć  pyszności przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Przed degustacją  proboszcz parafii w Konopiskach pw. Św Walentego ksiądz Sławomir Kaczmarek poprowadził wspólną modlitwę i poświęcił przygotowane potrawy. Panie rozpieszczają zawsze wszystkich zebranych na  tej uroczystości tradycyjnymi daniami wigilijnymi, pysznymi ciastami i wykwintnymi potrawami według swoich sprawdzonych przepisów. Każdy mógł spróbować tych kusząco wyglądających i smakowitych potraw.

 

Życzymy Państwu,

Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem.”

- Konstanty Ildefons Gałczyński

 

IL/GCKiR

Poprawiony ( wtorek, 22 grudnia 2015 08:22 )  
Nawigacja: Home Kultura CHOĆ NA CHWILKĘ MOGLIŚMY ZAPOMNIEĆ O CODZIENNYCH OBOWIĄZKACH WSPÓLNIE ŚPIEWAJĄC POLSKIE KOLĘDY…

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj8
Wszystkie w tygodniu211
Ostatni miesiąc422
Suma wejść465193