Otwarcie Świetlicy w Kopalni

Email Drukuj PDF

To już kolejna inwestycja oddana w ostatnim czasie dla lokalnej społeczności. Tym razem to mieszkańcy Kopalni mogą cieszyć się wyremontowanym pomieszczeniem świetlicy wiejskiej. Świetlica Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji będzie nie tylko miejscem, w którym dzieci i młodzież będą mogły spędzać wolny czas, ale również ośrodkiem kulturalnym lokalnej społeczności. Ze świetlicy korzystać będą m.in. dzieci i młodzież, Koło Emerytów i Rencistów, Rada Sołecka Kopalni i mieszkańcy.

Fundusze na remont świetlicy Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach pozyskało ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 72 116,72 zł, z czego dotacja wyniosła 42 742 zł reszta to wkład własny Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji. Dzięki wsparciu Rady Sołeckiej świetlicę doposażono m.in. w konsole gier play station 4, projektor wraz z ekranem, laptop, drukarkę.

 

W dniu 10 grudnia  2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy w Kopalni. Przecięcia wstęgi, a tym samym oficjalnego otwarcia świetlicy dokonali: Wójt Gminy Konopisk – Jerzy Żurek, Proboszcz Parafii Konopiska – ks. Sławomir Kaczmarek, Radna wsi Kopalnia – Ola Szczepańska, Sołtys wsi Kopalnia – Zbigniew Wołczyk. Na uroczystości byli również Przewodniczący Rady Gminy Konopiska – Edward Bałdyga, Sekretarz Gminy Konopiska      Barbara Ankowska – Lis, radni Gminy Konopiska, Dyrektor GCKiR - Iwona Lisek, przedstawiciele Koła Emerytów i Rencistów, członkinie KGW Kopalnia i przedstawiciele szkoły w Kopalni. Po przecięciu wstęgi ksiądz Sławomir Kaczmarek dokonał poświęcenia świetlicy, a Pani Bogusława Piwowarczuk w imieniu Koła Emerytów i Rencistów,  ale i również mieszkańców wsi Kopalnia złożyła na ręce pana Wójta kwiaty w podziękowaniu za wyremontowanie świetlicy.

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji serdecznie dziękuje władzom gminy za wkład finansowy na inwestycje, Kole Gospodyń Wiejskich w Kopalni  za serdeczność  i pomoc w przygotowaniach, Teresie Wołczyk i Bogusławie Piwowarczuk za przygotowane „słodkości”.

 

TC/GCKiR

Poprawiony ( środa, 16 grudnia 2015 12:04 )  
Nawigacja: Home Kultura Otwarcie Świetlicy w Kopalni

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj5
Wszystkie w tygodniu5
Ostatni miesiąc207
Suma wejść466549