10 urodziny "AFERY"

Email Drukuj PDF

Były dziesiątki choreografii, setki zdjęć i wiele godzin spędzonych na treningach. Nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach tanecznych. Emocje i wspomnienia, których nie sposób zmierzyć. To wszystko składa się na 10 lat działalności zespołu tanecznego "AFERA" z Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach. Tego wyjątkowego wieczoru zanim zaczął się taneczny show, za kulisami trwały ostatnie przygotowania: stroje, fryzury, makijaż i krótka powtórka choreografii, bo kiedy kurtyna poszła w górę nie było już miejsca na poprawki.  W dniu 6 grudnia 100 dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 15 lat szalała na scenie sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie. Ogromne tempo koncertu, przebiórki kostiumów do każdego tańca, dbałość o każdy szczegół ułożonej choreografii to wszystko wymagało od wykonawców wielkiego skupienia. Koncert prowadziła Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji Pani Iwona Lisek. Na koncert o godz. 18.00 przybyli przedstawiciele władz gminy Konopiska Zastępca Wójta Gminy Konopiska Pani Zofia Kuśmierska, Przewodniczący Rady Gminy Konopiska Pan Edward Bałdyga, Radni Gminy Pani Agnieszka Chmielewska, Pani Henryka Bula i Pani Ola Szczepańska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie Pani Małgorzata Majer, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie Pan Paweł Musiał, Zastępca Dyrektora ZSP w Aleksandrii Pani Agnieszka Kotarska oraz Sołtysi Pani Jadwiga Kromołowska i Pan Zbigniew Wołczyk, Instruktorzy i Choreografowie, którzy prowadzili warsztaty Pani Katarzyna Drążek-Pasternak, Pani Marta Gierczak i Pani Urszula Janik, byłe tancerki, rodzice, przyjaciele i fani „AFERY”. W trakcie koncertu goście zgromadzeni na widowni mogli obejrzeć przedstawiony w formie prezentacji multimedialnej „Album ze zdjęciami”, który był podsumowaniem 10 - letniej działalności artystyczno - wychowawczej zespołu. W szeregach zespołu w większości są małe tancerki, które są uzdolnione i pracowite, ale wymagają większej opieki i uwagi niż samodzielna młodzież. Systematyczna i konsekwentna praca z nimi dała wspaniałe efekty i bardzo dużo satysfakcji. Mali artyści byli bardzo zdyscyplinowani dzięki rodzicom, którzy ciężko pracowali za kulisami. Starsi tancerze zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności, który jest efektem ich ciężkiej wieloletniej pracy i efektem ich zauroczenia tańcem. Koncert nagrodzono ku naszej radości gromkimi oklaskami. W koncercie prezentowały się : „DROPSIKI”, „DROPSY”, „AFERKA”, „MAŁA AFERA” i „AFERA”. Na scenie było bardzo radośnie. W imieniu „AFERY” dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej imprezy. Dziękujemy za życzenia i kwiaty, dziękujemy za aplauz. Jest to dla nas bardzo ważne, bo pokazuje sens naszej pracy. Dziękujemy:
- Władzom Gminy Konopiska za przychylność dla naszej działalności i wsparcie 
- Dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie Panu Pawłowi Musiałowi 
- Dyrekcji GCKiR w Konopiskach Pani Iwonie Lisek wraz z pracownikami
- Byłym tancerkom zespołu „AFERA”: Basi Świercz, Karolinie Ciuk, Weronice Grzesiak, Ani Kicie, Karolinie Badurze, Patrycji Badurze, Monice Szecówce, Justynie Wołczyk, Dajanie Góra, Weronice Góra, Sarze Rosada
- Prezesowi UKS „ORZEŁ” Panu Arkadiuszowi Szymankowi za wypożyczenie kostiumów
- Krawcowej – Magdalenie Gosławskiej – Surówce za całe noce szycia 
- Rodzicom wszystkich tancerzy za oddanie

Wszystkim Pięknie Dziękuję za niezapomniane chwile wzruszenia – Karolina Słowik od 10 lat instruktor tańca, choreograf zespołów tanecznych Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach.

GALERIA

 

 
Nawigacja: Home Kultura 10 urodziny "AFERY"

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj5
Wszystkie w tygodniu5
Ostatni miesiąc207
Suma wejść466549