11 Listopada w Gminie Konopiska

Email Drukuj PDF

Uroczystą Mszą Świętą odprawioną w kościele pw. św. Walentego w Konopiskach w intencji Ojczyzny rozpoczęto wczorajsze obchody związane z 97 rocznicą odzyskania niepodległości. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z-ca wójta Pani Zofia Kuśmierska, Sekretarz Gminy Konopiska Pani Barbara Ankowska-Lis, Skarbnik Gminy Konopiska Pani Jadwiga Janik, przewodniczący Rady Gminy Konopiska Pan Edward Bałdyga, Radni Powiatu Częstochowskiego Pan Grzegorz Dyner oraz Pan Mieczysław Chudzik, Radni, Sołtysi, Dyrektorzy Szkół, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych, GCKiR, gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, organizacji pozarządowych wraz z pocztami sztandarowymi, nauczyciele oraz uczniowie, Orkiestra Dęta OSP w Konopiskach, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich i Koła Emerytów i Rencistów, Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej gminy. Mszę Świętą jak co roku poprowadził Ksiądz Proboszcz Sławomir Kaczmarek, a koncelebrowali Ks. Proboszcz Jerzy Mielczarek z parafii w Rększowicach oraz Ks. Proboszcz Jacek Szczecina z parafii w Aleksandrii. Tegoroczne nabożeństwo zostało uświetnione inscenizacją słowno-muzyczną w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Konopiskach, których przygotowały Panie: Grażyna Pasek, Ewa Zaporska, Ilona Siemiętowska, Beata Ciuk, Agnieszka Jończyk oraz Izabela Stanisz. Motywem przewodnim inscenizacji były utwory patriotyczne, które wprowadzały podniosły nastrój i nadały wzniosły charakter ceremonii, a przytaczane wersy polskiej literatury po raz kolejny uświadomiły zgromadzonym jak ważną rolę spełnili nasi przodkowie ofiarowując nam wolność, często płacąc za nią najwyższą cenę.
Po Mszy Świętej korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą przemaszerował pod Pomnik Pamięci Narodowej, gdzie odbył się Apel Poległych, a następnie złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze. W swoim przemówieniu Z-ca wójta Pani Zofia Kuśmierska podkreśliła wagę polskiego patriotyzmu i uświadomiła nam potrzebę celebrowania Narodowego Święta Niepodległości.
„Pamiętajmy i okazujmy wdzięczność i szacunek naszym przodkom, wpajajmy następnym pokoleniom patriotyzm, wiedzę, tradycję i kulturę. Okazujmy należyty szacunek dla naszego godła, hymnu i języka polskiego. Bądźmy dumni z naszej historii i nie pozwólmy, aby pamięć o naszych przodkach zaginęła”.
Składamy serdeczne podziękowania Komendantowi Gminnemu OSP w Konopiskach Panu Januszowi Jończykowi za pełnienie honorów i prowadzenie uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Narodowej oraz wszystkim tym, którzy mają swój udział, aby przeżyte w podniosłym charakterze Święto Niepodległości w Gminie Konopiska zapadło w pamięć na kolejne lata.

 


I.K/GCKiR

GALERIA

 

Uroczystą Mszą Świętą odprawioną w kościele pw. św. Walentego w Konopiskach w intencji Ojczyzny rozpoczęto wczorajsze obchody związane z 97 rocznicą odzyskania niepodległości. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z-ca wójta Pani Zofia Kuśmierska, Sekretarz Gminy Konopiska Pani Barbara Ankowska-Lis, Skarbnik Gminy Konopiska Pani Jadwiga Janik, przewodniczący Rady Gminy Konopiska Pan Edward Bałdyga, Radni Powiatu Częstochowskiego Pan Grzegorz Dyner oraz Pan Mieczysław Chudzik, Radni, Sołtysi, Dyrektorzy Szkół, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych, GCKiR, gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, organizacji pozarządowych wraz z pocztami sztandarowymi, nauczyciele oraz uczniowie, Orkiestra Dęta OSP w Konopiskach, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich i Koła Emerytów i Rencistów, Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej gminy.
Mszę Świętą jak co roku poprowadził Ksiądz Proboszcz Sławomir Kaczmarek, a koncelebrowali Ks. Proboszcz Jerzy Mielczarek z parafii w Rększowicach oraz Ks. Proboszcz Jacek Szczecina z parafii w Aleksandrii. Tegoroczne nabożeństwo zostało uświetnione inscenizacją słowno-muzyczną w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Konopiskach, których przygotowały Panie: Grażyna Pasek, Ewa Zaporska, Ilona Siemiętowska, Beata Ciuk, Agnieszka Jończyk oraz Izabela Stanisz. Motywem przewodnim inscenizacji były utwory patriotyczne, które wprowadzały podniosły nastrój i nadały wzniosły charakter ceremonii, a przytaczane wersy polskiej literatury po raz kolejny uświadomiły zgromadzonym jak ważną rolę spełnili nasi przodkowie ofiarowując nam wolność, często płacąc za nią najwyższą cenę.
Po Mszy Świętej korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą przemaszerował pod Pomnik Pamięci Narodowej, gdzie odbył się Apel Poległych, a następnie złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze. W swoim przemówieniu Z-ca wójta Pani Zofia Kuśmierska podkreśliła wagę polskiego patriotyzmu i uświadomiła nam potrzebę celebrowania Narodowego Święta Niepodległości.
„Pamiętajmy i okazujmy wdzięczność i szacunek naszym przodkom, wpajajmy następnym pokoleniom patriotyzm, wiedzę, tradycję i kulturę. Okazujmy należyty szacunek dla naszego godła, hymnu i języka polskiego. Bądźmy dumni z naszej historii i nie pozwólmy, aby pamięć o naszych przodkach zaginęła”.
Składamy serdeczne podziękowania Komendantowi Gminnemu OSP w Konopiskach Panu Januszowi Jończykowi za pełnienie honorów i prowadzenie uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Narodowej oraz wszystkim tym, którzy mają swój udział, aby przeżyte w podniosłym charakterze Święto Niepodległości w Gminie Konopiska zapadło w pamięć na kolejne lata.
I.K/GCKiR
Poprawiony ( poniedziałek, 16 listopada 2015 08:44 )  
Nawigacja: Home Kultura 11 Listopada w Gminie Konopiska

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj5
Wszystkie w tygodniu5
Ostatni miesiąc207
Suma wejść466549