Uroczyste ślubowanie

Email Drukuj PDF

Ważny dzień dla całej szkolnej społeczności!

14 października 2015 roku  w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana uroczystość ślubowania klas pierwszych gimnazjum, szkoły podstawowej oraz zerówki. Ten dzień był świętem nie tylko dla nauczycieli, ale również dla ich wychowanków. Wszystkie dzieci nie mogły doczekać się, by stać się pełnoprawnymi uczniami i dołączyć do grona braci uczniowskiej. Piękne występy pokazały wszystkim zgromadzonym, że  zasługują, by pasować ich na uczniów naszej szkoły. Zaproszeni rodzice, nauczyciele oraz goście mogli podziwiać, jak mali artyści śmiało i ciekawie recytują wiersze,  śpiewają piosenki,  czy też wspaniale tańczą. Tylko sami uczniowie czuli, jak mocno biją ich serca, tak bardzo byli przejęci, by podołać wszystkim zadaniom.

Ale udało się...  Pani dyrektor - Tamara Gwóźdź -  z uśmiechem na twarzy i bez żadnych wątpliwości zgodziła się, by przyjąć wszystkich do szkolnej rodziny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach. Następnie  dzieci złożyły uroczystą przysięgę ślubowania. Na koniec wszyscy uczniowie złożyli podpisy w pamiątkowej księdze i  otrzymali od pani dyrektor symboliczne upominki oraz  pamiątkowe dyplomy.  Po części oficjalnej przyszedł czas na prezenty. Dzieci  zostały obdarowane przez swoich rodziców rogami obfitości.

Radość dzieci i łezki w oczach dumnych rodziców pokazały, że była to  wyjątkowa uroczystość. Takie chwile utwierdzają nas nauczycieli, w  przekonaniu, że nasza praca ma naprawdę sens, bo jak powiedział Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Nauczyciele ZSP Hutki

 

 
Nawigacja: Home Oświata Uroczyste ślubowanie

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj5
Wszystkie w tygodniu5
Ostatni miesiąc207
Suma wejść466549