OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W GMINIE KONOPISKA

Email Drukuj PDF

Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

- Stefan Żeromski

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego .Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela.Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą.Jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla niej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

W gminie Konopiska również świętowano Dzień Edukacji Narodowej, 14 października 2015r. na Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza odbyła się uroczysta akademia , którą w tym roku przygotował Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach. Imprezę prowadziła pani dyrektor Tamara Gwóźdź , swoją obecnością imprezę zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych : Zastępca Wójta Gminy Konopiska pani Zofia Kuśmierska i Przewodniczący Rady Gminy Konopiska pan Edward Bałdyga, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oświaty w naszej gminie. Następnie Pani Wójt nagrodziła wyróżniających się nauczycieli. Nagrody otrzymali: Paweł Bekus, Agnieszka Kotarska, Sylwia Herman, Lidia Bissinger, Tamara Gwóźdź, Maria Wołczyk, Magdalena Wolska-Majchrzak, Elżbieta Wrońska,  Elżbieta Jarząbek,  Ilona Ujma, Stanisław Michalczyk, Beata Ciuk, Iwona Nadzieja, Izabela Stanisz, Maria Szymanek, Lucyna Napieralska, Bożena Foks, Ala Ociepa, Małgorzata Zgódka, Anna Sporek, Katarzyna Jarosz, Jadwiga Węgierek, Barbara Kromołowska, Aneta Krząpa, Katarzyna Ciupińska, Edyta Pawlak,Kamila Szczerbak-Gniatkowska, Joanna Ciuk.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie ZSP im. M. Kopernika w Hutkach zaprezentowali swój program artystyczny pt.,,Reforma oświaty na wesoło”, który został przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Jakubowskiej . Uczniowie z przymrużeniem oka potraktowali problemy, z którymi borykają się szkoły, co wywołało uśmiech na twarzach wszystkich zgromadzonych i pozwoliło na chwilowe oderwanie się od niejednokrotnie niełatwej rzeczywistości. Szczególnie udanym elementem występu była prezentacja nauczycielek, za które przebrali się : Daniel Drożdżyński, Łukasz Krawczyk, Dawid Janik i Jakub Kościelniak , równie udane role stworzyli Zuzanna Marchwińska jako woźna Zofia Mopińska i Zuzanna Tekiela jako pani od fizyki. Na wzmiankę zasłużyli również prowadzący wiadomości Łukasz Masłoń i Klaudia Sirek. Uczniowie także złożyli wszystkim pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia, które urozmaicili piosenkami. Dzień ten można uznać za bardzo udany, pozwolił on na zwrócenie szczególnej uwagi Uczniom , że przed Nimi Tyle jeszcze nowych dróg i ścieżek do zbadania, odkrycia, przebycia. Nauczycielom – w Waszych rękach jest przyszłość Waszych podopiecznych, od Was zależą ich umiejętności, wiedza, a także charaktery i pasje”.

Agnieszka Jakubowska

 
Nawigacja: Home Oświata OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W GMINIE KONOPISKA

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj5
Wszystkie w tygodniu19
Ostatni miesiąc422
Suma wejść462960