Dożynki powiatowe

Email Drukuj PDF

30 sierpnia 2015 r. przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Konopiska brały udział w XVI  Dożynkach  Powiatu Częstochowskiego,  które w tym roku odbyły się w Lelowie. Gminę Konopiska reprezentował Wójt Gminy Konopiska Pan Jerzy Żurek. Święto plonów rozpoczęło się Mszą Świętą dziękczynną w kościele pw. św. Marcina w Lelowie. Po mszy pięknym korowodem uczestnicy przeszli na plac szkolny gdzie odbywała się dalsza część.

 

Uroczystości dożynkowe swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz województwa, powiatu i gmin ościennych. Imprezę uświetniały występy artystyczne lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich i zespoły muzyczne. Gminę Konopiska  na scenie reprezentował Zespół  Śpiewaczy. Nie zabrakło także odznaczeń i nagród . Wśród nagrodzonych osób znaleźli się również mieszkańcy naszej gminy. Odznaczenie „Zasłużony dla rolnictwa” otrzymał  Pan Tadeusz Cierpiał z Konopisk, a w konkursie „Przodujący Producent Rolny” nagrodę otrzymała Pani Renata Szczurek z Aleksandrii. Gratulujemy!

Dziękujemy członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich za przygotowanie pięknego wieńca dożynkowego i smacznych przekąsek, które królowały na stole w namiocie promującym gminę Konopiska.

E.J/GCKiR

Poprawiony ( czwartek, 03 września 2015 13:12 )  
Nawigacja: Home Kultura Dożynki powiatowe

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu0
Ostatni miesiąc184
Suma wejść466230