PODSUMOWANIE DWULETNIEJ PRACY NAD MIĘDZYNARODOWYM PROJEKTEM COMENIUS

Email Drukuj PDF

29. 05. 2015 zaproszeni goście, m. in. włodarze gminy, radni, sołtysi, rodzice, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, uczestniczyli w gali Comeniusa – imprezie podsumowującej dwuletnią pracę nad projektem międzynarodowym. Tytuł projektu brzmiał „Rules of Setting up the Small Tour Guide Business”, a partnerem i koordynatorem projektu była St. John Wall Catholic School w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

 

Gala była doskonałym pretekstem do podsumowania wszelkich prac projektowych i działań podjętych w trakcie realizacji projektu. Przybliżeniu publiczności zakresu tych prac służyła prezentacja multimedialna, gdzie uczniowie zawarli i zdjęciami potwierdzili odbyte szkolenia, wyjazdy, wykonane prace, m. in. polsko – angielski folder o urokach Aleksandrii, kalendarz z własnoręcznie wykonanymi zdjęciami, pochodzącymi z Wielkiej Brytanii oraz  opisami w języku angielskim, oferty wyjazdów do Warszawy i Krakowa i wiele innych. W prezentacji zawarli też film „Co dał Ci Comenius”, który najpełniej obrazuje korzyści płynące z realizacji projektu, wyrażone zarówno po polsku, jak i po angielsku. Projekt miał wpływ nie tylko na uczniów zaangażowanych w prace projektowe, ale i pozostałych uczniów, nauczycieli oraz społeczność lokalną. Informacje dotyczące postępów w pracach nad projektem zamieszczaliśmy na stronie internetowej szkoły, tablicach informacyjnych, gminnym czasopiśmie „Pasma”, a wkrótce na monitorze zainstalowanym na szkolnym korytarzu.

W trakcie trwania projektu grupa Comeniusa odbyła kilka spotkań z ludźmi związanymi z branżą turystyczną oraz ludźmi lokalnego biznesu, by poznać tajniki zawodu pracownika biura podróży, kwestie prawno – formalne, a wreszcie w pełni przygotować się do założenia własnego biura podróży. Nazwaliśmy je „Amazing Trip”, przygotowaliśmy ulotki reklamowe, a film z podróży po południowej części Polski i po Wielkiej Brytanii miał zachęcić naszych potencjalnych klientów do korzystania z jego usług. Dodatkową zachętą były „Comeniusowe krówki” rozdawane przez samą Królową Elżbietę II, hamburgery z flagą Wielkiej Brytanii czy herbata z mlekiem.

Gala okraszona była piosenkami w wersji anglojęzycznej, a na koniec uroczystości członkowie grupy Comeniusa otrzymali certyfikaty oraz pamiątkowe prezenty.

Joanna Lewandowska

Poprawiony ( poniedziałek, 15 czerwca 2015 07:39 )  
Nawigacja: Home Oświata PODSUMOWANIE DWULETNIEJ PRACY NAD MIĘDZYNARODOWYM PROJEKTEM COMENIUS

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj10
Wszystkie w tygodniu28
Ostatni miesiąc148
Suma wejść448758