XIV DNI GMINY KONOPISKA

Email Drukuj PDF

To już po raz czternasty świętowaliśmy Dni Gminy Konopiska. Jak co roku tak i tym razem program swoją różnorodnością zachwycał najbardziej wymagających widzów, a spotkanie z muzyką było ucztą dla prawdziwych koneserów. Imprezę poprowadziła dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach Iwona Lisek oraz Kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP –Tomasz Hadrian. Pierwszego dnia mogliśmy podziwiać występy naszych rodzimych gwiazd.

Jako pierwsze prezentowały się przedszkolaki z całej gminy, ale nie mogło zabraknąć podopiecznych GCKiR: „Skrzaty”, „Dropsiki”, „Dropsy”, „Mała Afera”, „Afera”, Mażoretki „Szyk”, Dziecięcy i Młodzieżowy Zespół Ludowy” Konopielki „ Zespół „Walentynki”, Zespół taneczny „ Barbórki” oraz Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska. Na scenie pojawili się również laureaci Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, zorganizowanego przez ZSP w Rększowicach, którym nagrody wręczyła W-ce Wójt Zofia Kuśmierska. Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek uhonorował Statuetką „Za wybitne zasługi dla Gminy Konopiska” osoby, które w sposób szczególny wpłynęły na rozwój i promocję naszej gminy. W kategorii „Oświata, kultura, sport i turystyka” statuetkę otrzymały aż dwie osoby Ewa Chudzik oraz Arkadiusz Szymanek. W kategorii „Samorządność i przedsiębiorczość” firma KOST-BET”-Krzysztof i Paweł Matyja. W kategorii „Inne szczególne osiągnięcia” statuetkę otrzymała Barbara Herba.

Kolejnym punktem wieczoru był występ znakomitego satyryka i artysty kabaretowego Marcina Dańca, który przyciągną rzesze swoich sympatyków. Dzieci z UKS „Orzeł” podziwiając występy gwiazdy oraz znając słabość artysty do piłki nożnej, podarowały gościowi symboliczną koszulkę piłkarską oraz zaprezentowały swój okrzyk zagrzewający zawodników do sportowej rywalizacji.

Drugi dzień świętowania był wyjątkowy, ponieważ w program zostały wplecione konkurencje rekreacyjno-sportowe na wesoło dla wszystkich sołtysów oraz przedstawicieli poszczególnych sołectw. Drugi dzień Dni Gminy Konopiska to przede wszystkim „Święto Orkiestr”, które wzięło udział w „II Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „ zorganizowanym przez Orkiestrę Dętą OSP w Konopiskach. Swoje utwory przed jurry w składzie: Stanisław Proksa Profesor Sztuk Muzycznych, były Dziekan Wydziału Jazzu w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Stanisław Dziewior muzyk absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, trębacz-solista w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Grzegorz Mielimąka absolwent Wydziału Rozrywkowego Akademii Muzycznej w Katowicach, Dyrygent Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie zaprezentowali muzycy oraz mażoretki z: Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Starokrzepicach, Orkiestry Dętej ZHP- OSP z Uniejowa, Bielskiej Orkiestry Dętej, Orkiestry Dętej OSP Słupca, Radzymińskiej Orkiestry Dętej, Orkiestry Dętej Ropczyce, Sompoleńskiej Orkiestry Dętej, Orkiestry Dętej „Silenzio” z Woli, Orkiestry Dętej OSP Żelechlinek, Wrzesińskiej Orkiestry Dętej. Nie zabrakło również lokalnej Orkiestry Dętej OSP pod batutą p. Tomasza Hadriana. Wójt Gminy Konopiska wręczył nagrody dla dzieci, młodzieży i dorosłych za udział w konkursie „Widokówka z terenu Gminy Konopiska” zorganizowanego przez GCKiR w Konopiskach.

Kulminacyjnym punktem tego wieczoru był wspólny występ ponad pięciuset muzyków na tafli boiska GLKS LOT. Było to nie lada wyzwanie i wielkie wydarzenie dla widzów, których tegoroczne święto zgromadziło tysiące. Na zakończenie obchodów XIV Dni Gminy Konopiska odbyło się wręczenie nagród II Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych. Zwyciężyła Orkiestra Dęta ZHP-OSP z Uniejowa.


Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach składa serdeczne podziękowania sponsorom: PUHP INST-GAZ Sp. Jawna Marek Kasztelan, Jerzy Nawracała i Stanisław Jałowiecki
PPHU Zbigniew Wnuk oraz Przedsiębiorstwo Usług Górniczych i Budowlanych BUD oddział Lubin
KUŹNIA PAŁYSZ Michał Jastrząbek i Paweł Jastrząbek
Prywatny Zakład Oczyszczania Wywozu i Utylizacji Nieczystości Eko- System Waldemar Strach
Bank Spółdzielczy w Konopiskach reprezentowany przez prezesa Włodzimierza Cichonia
Rodzinna Firma Wędliniarska „Aleksandria” Dariusz Moczarski
PPUH ELIKO Elżbieta i Roman Mońka
Mik- Stal Sp. Jawna Mieczysław Więckowski
Zakład Stolarski Miedziński Andrzej Miedziński
PHU JANI- GAZ Jan Bartelak
DMK INVEST Marcin Konieczny
Przedszkole OXFORD FOR KIDS Katarzyna Podsiadlik
INTER - TRANS Okręgowe stacje kontroli pojazdów Tomasz Leszczyński właściciel marki OPTIMAX chemia budowlana
PPHU GLOBAL stacja kontroli pojazdów Andrzej Kuśmierski
FUH Zakład Remontowo Budowlany Marcin Dziedzicki
PHU LARIX Sp zoo Janusz Sowa
Gabinet Weterynaryjny „Cztery Łapy” Joanna Kowalik
MAXIMA TRADE Elwira Pidzik
Restauracja Młyn Zygmunt Mirosław Trzepizur

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach Iwona Lisek składa serdeczne podziękowania pracownikom GCKiR za ogromny wkład pracy w przygotowania i realizację XIV Dni Gminy Konopiska oraz wszystkim współorganizatorom: Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Konopiska, Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Konopiska, Orkiestrze Dętej OSP w Konopiskach, Dyrektorowi Stanisławowi Michalczykowi z ZS w Konopiskach im. Henryka Sienkiewicza, kucharkom z ZS w Konopiskach, Wioletcie Sobali Naczelnik Poczty Polskiej oddział w Konopiskach, pracownikom Urzędu Gminy w Konopiskach, Obsłudze Medycznej, Agencji Ochrony „Styx”, akustykom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji XIV Dni Gminy Konopiska. 

I K GCKiR

XIV DNI GMINY KONOPISKA - 30.05.2015 - FOTORELACJA

XIV DNI GMINY KONOPISKA - 31.05.2015 - FOTORELACJA

Poprawiony ( czwartek, 04 czerwca 2015 20:22 )  
Nawigacja: Home Kultura XIV DNI GMINY KONOPISKA

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu0
Ostatni miesiąc184
Suma wejść466230