Siatkarze Gminy Konopiska mistrzami II ligi ALS

Email Drukuj PDF

To co przed sezonem było mało prawdopodobne i wydawało się niemożliwe,  stało się faktem. Drużyna Gminy Konopiska w wspaniałym stylu sięgnęła po mistrzostwo II ligi ALS w Częstochowie w sezonie 2014/15. Najwyższa forma sportowa przyszła na najważniejsze mecze. Drużyna prezentowała się solidnie w każdej formacji i walczyła z ogromną pasją, determinacją oraz niebywałą skutecznością , wygrywając aż 11 meczów z rzędu. Po wygraniu pierwszej fazy play-off z Dreierem  siatkarze z Konopisk zmierzyli się w półfinale z faworytem ligi zespołem Automanii.  Po bardzo równych i zaciętych meczach siatkarze z Konopisk odnieśli dwa bardzo cenne zwycięstwa, pokonując Automanie  dwukrotnie w stosunku 2-1. (22:25,25:22,15:11), (18:25,25:22,15:13).

W wielkim finale, który oprócz mistrzostwa dawał bezpośredni awans do I ligi,  Konopiska zmierzyły się z Ecostandem. Pierwsze finałowe starcie obu zespołów  to ponownie zacięta walka punkt za punkt w każdym secie. Pierwszego wygrywają siatkarze z Konopisk, w drugim wygrywa  Eco stand i o wszystkim decyduje znów tie break. W trzecim  decydującym secie  Konopiska znów zaczynają grać jak natchnieni i  ostatecznie  wygrywają go do 13 i całe spotkanie  2-1 ( 25:20,19:25,15:13). Wygrany pierwszy mecz niesamowicie zmotywował całą drużynę i dodał jej  większej pewności siebie. Wymarzony cel był już tak blisko… Mecz  numer dwa od samego początku układał się po myśli siatkarzy z Konopisk.  Dzięki świetnej grze na zagrywce i bloku oraz wsparciu licznej grupy kibiców Konopiska szybko przejęły inicjatywę na boisku i niespodziewanie łatwo wypunktowały swoich rywali   2-0 ( 25-21, 25: 11).  Awans do pierwszej ligi to ogromna niespodzianka,  a przede wszystkim spore wyzwanie  zarówno  sportowe jak i organizacyjne, do którego siatkarze zaczną się przygotowywać już od początku sierpnia.

Skład drużyny: Grzegorz Kukuła, Przemysław Doniec, Tomasz Tomżyński, Kamil Kołaczyk, Taer Zuabi, Piotr Banasiak, Marcin Sączek, Patryk Jagusiak, Marcin Grajoszek, Tomasz Kupczyk.