Tydzień Kultury i Walki z Hałasem

Email Drukuj PDF

W piątek 20 marca zakończyliśmy obchody Tygodnia Kultury i Walki z Hałasem. Pora podsumować nasze działania.

W poniedziałek był „Dzień poprawnej polszczyzny”. Wszystkie klasy wywiesiły przygotowane wcześniej plakaty. Szkoła Podstawowa promowała hasło „Kultura w życiu codziennym”, a gimnazjum „Cisza przyjacielem człowieka”. Komisja oceniła plakaty i stwierdziła, że wszystkie prace były czytelne i estetycznie wykonane. Mamy nadzieję, że hasła zawarte w plakatach będą nam towarzyszyć na co dzień. W szkole podstawowej w kategorii klas I-III

I miejsce zajęła klasa  I a

II miejsce zajęła klasa  I b

III miejsce zajęła  klasa II b

W kategorii klas IV-VI

I miejsce zajęła  VI a

II miejsce zajęła VI b

III miejsce zajęła IV b

Pan Dyrektor wręczył wszystkim klasom dyplomy.

W poniedziałek został przeprowadzony również Szkolny Konkurs Ortograficzny.

W Szkole Podstawowej:

I miejsce zajęła Natalia Celt VI b

II miejsce zajął Jan Wypchlak VI b i Maciej Kowalik IV a

III miejsce zajęła Paulina Bula VI a

W gimnazjum mistrzami dyktanda zostali:

I miejsce Monika Kowalczyk I c i Sebastian Gorzelok I c

II miejsce Kinga Golis II a i Julia Klecha II c

III miejsce Paulina Nowicka II c i Radosław Pędziwiatr III b

 

Poniedziałek obfitował w konkursy. W tym odbył się także Szkolny Konkurs Recytatorski. Najlepszymi recytatorami okazali się w SP:

I miejsce Maciej Kowalik IV a i Jakub Nalewajka VI b

II miejsce Zuzanna Kołaczyk VI a

III miejsce Natalia Celt VI b

Wyróżnienie otrzymał Bartosz Sitowski z VI b

W gimnazjum:

I miejsce Jakub Morawiec  I a

II miejsce Natalia Musiał III a

III miejsce Natalia Kosowska III a i Fabian Gasiak II b

We wtorek cała społeczność naszej szkoły- uczniowie i nauczyciele przyszli w strojach galowych , wszak „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Strój również świadczy o kulturze człowieka. We wtorek rozstrzygnięto również konkurs na najkulturalniejszego ucznia w naszej szkole. W gimnazjum odbyło się głosowanie i tytuł ten zdobyli:

Monika Kwiatkowska III b

Angelika Pyrkosz II b

Daria Bronis II c

Sebastian Gorzelok I c

W SP wybrano po 2 uczniów z klasy:

I a – Monika Kamińska i Artur Kościelniak

I b – Kinga Stępniak i Maks Ciura

II a – Anna Sobczyk i Patryk Kot

II b – Ewa Kowalik i Maja Sikorska

III a – Róża Janicka i Julia Łukasik

III b – Jakub Barnat i Marcelina Sitowska

IV a – Martyna Witkowska i Mateusz Połacik

IV b – Maria Rudnik

V – Mikołaj Strużykowski i Rafał Blukacz

VI a – Julia Kędzia i Aleksander Biskup

VI b – Natalia Celt i Jan Wypchlak

 

Środa przebiegała pod hasłem sport to zdrowie. Na lekcjach wychowania fizycznego rozegrano zawody klasowe w idei ‘fair play’. Uczniowie i nauczyciele przyszli w strojach sportowych. Atrakcją tego dnia była długa przerwa z aerobikiem prowadzona przez uczennice klasy II c gimnazjum w hali sportowej dla uczniów SP i gimnazjum.

Czwartek minął pod hasłem „O zachowaniu się przy stole”. Klasy przygotowały stoły wielkanocne lub wiosenne, na których pojawiło się zdrowe II śniadanie. Komisja oczarowana była bogactwem barw i kolorów, ilością przygotowanych potraw i oryginalną aranżacją świąteczno-wiosennych dekoracji. Wszystkie stoły były przepiękne. Na 6 zostały ocenione stoły zaprezentowane przez następujące klasy: I a, II b, III a , IV b ze szkoły podstawowej oraz I a , II a z gimnazjum. Te klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W tym dniu każda klasa złożyła propozycje regulaminu obowiązującego w stołówce szkolnej. Tak przygotowany regulamin  znajduje się w jadalni, a wszyscy uczniowie zobowiązani są do jego przestrzegania.

W czasie Tygodnia Kultury i Walki z Hałasem  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, aby w czasie przerw wyciszyć nieco rozpalone emocje. Posłużyła temu muzyka poważna i piosenki o ciszy płynące ze szkolnego radiowęzła.

W piątek podczas apelu podsumowującego Tydzień Kultury obejrzeliśmy scenki zaczerpnięte z życia na temat zachowania  się w różnych sytuacjach. Wszystkie scenki zostały przygotowane przez klasy I na zajęciach koła polonistyczno-recytatorskiego.

Scenka I „Balon”

Scenka II „Telefon”

Scenka III „W autobusie”

Scenka IV „Złodziej”

Scenka V „W teatrze”

Scenka VI „Bójka”

Scenka VII „Nie zaśmiecaj środowiska”

Na zakończenie obejrzeliśmy układy taneczne przygotowane przez uczennice gimnazjum na zajęciach wychowania fizycznego.

Mijający tydzień przypomniał nam jak ważna jest kultura w życiu codziennym. Kulturalny strój, poprawność językowa, zachowanie fair play w sporcie i w życiu, kulturalne zachowanie się przy stole to elementarne składniki życia codziennego. Pamiętajmy o nich i stosujmy je w każdej sytuacji, a życie stanie się o wiele przyjemniejsze.

Tydzień Kultury i Walki z Hałasem przygotowali nauczyciele:

M. Szymanek

E.  Walentek

R. Gęsiarz

M. Lamch

I. Stanisz

A. Kościelniak – Blukacz

M. Kędziora

 

 
Nawigacja: Home Oświata Tydzień Kultury i Walki z Hałasem

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj6
Wszystkie w tygodniu23
Ostatni miesiąc216
Suma wejść448826