JASEŁKA W ZS KONOPISKA

Email Drukuj PDF

Tegoroczne Jasełka w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach połączyły tradycję z duchem nowoczesności. Niecodzienna konwencja przedstawienia sprawiła, że na scenie- obok zastępów uroczych aniołków -  mogliśmy podziwiać wesołe, nieco nieporadne diabły, które doskonale wykorzystywały do komunikowania się telefony komórkowe. Nie zabrakło również szopki, w której Maryja wraz z dzieciątkiem i Józefem przyjmowała kolejnych gości. I tak z darem serca zjawił się pan wójt, pani doktor, nauczycielka, murarz oraz dzieci i wiedziony przez anioły policjant. Plejada tych postaci -  tak rzeczywistych - przychodzący do żłóbka,  była bardzo czytelnym przesłaniem. Miała uświadomić wszystkim, że każdy z nas bez względu na wiek, zawód czy stan posiadania może przyjść do Jezusa. Każdy powinien w zgiełku codziennych spraw zatrzymać się,  żeby na nowo odkryć to,  co jest w życiu najistotniejsze - miłość, dobro oraz radość dzielenia się z innymi.

Pięknym dopełnieniem całości była oprawa muzyczna i wokalna. Byliśmy pod wrażeniem zespołu, który przygotował bardzo ciekawe aranżacje kolęd, pastorałek oraz świątecznych utworów. Wszystko to rozgrywało się w przepięknej scenerii,  która sprawiła, że poczuliśmy prawdziwą magię Bożego Narodzenia. Było to szczególnie ważne, ponieważ przedstawienie mieliśmy przyjemność prezentować również na spotkaniu wigilijnym dla osób niepełnosprawnych organizowanym w naszej szkole już po raz kolejny.  Uroczystość miała niezwykły wymiar. Mogliśmy uczestniczyć również  w Mszy Świętej,  po której odbyło się opłatkowe spotkanie. Miły, świąteczny akcent stanowiły upominki, którymi zostali obdarowani wszyscy goście na czele z panem wójtem – Jerzym Żurkiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta niezwykła uroczystość była wspaniałym wydarzeniem  oraz prawdziwą ucztą dla ciała i ducha.

Szczególne słowa uznania kierujemy do naszych uczniów, którzy po raz kolejny pokazali, że posiadają ogromny wachlarz talentów.

Mariola Mituła - Borek

GALERIA ZDJĘĆ

 
Nawigacja: Home Oświata JASEŁKA W ZS KONOPISKA

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj12
Wszystkie w tygodniu25
Ostatni miesiąc209
Suma wejść466255