XIII DNI GMINY KONOPISKA - W SŁOŃCU, Z RUDIM SCHUBERTHEM I GOŚĆMI Z CAŁEJ POLSKI

Email Drukuj PDF

W sobotę i w niedzielę - w dniach 31.05 – 01.06.2014r. - mieszkańcy naszej gminy jak i goście z całej Polski mieli okazję uczestniczyć w uroczystych obchodach i muzycznym świętowaniu XIII Dni Gminy Konopiska. Tegoroczną ucztę kulturalno – rozrywkową przygotowały: Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach we współpracy ze Stowarzyszeniem Orkiestra Dęta OSP Konopiska. Imprezę poprowadzili: Dyrektor ZSP Hutki Tamara Gwóźdź oraz Kapelmistrz rodzimej Orkiestry Dętej OSP – Tomasz Hadrian.
Pierwszego dnia przed publicznością zaprezentowali się m.in. laureaci tegorocznego konkursu „Nasze Śpiewogranie”, uczniowie i uczennice:  ZSP Aleksandria, ZSP Kopalnia, ZSP Rększowice, ZS Konopiska, SP Jamki – Korzonek, a także zespoły: GCKiR, Walentynki, Barbórki oraz obchodzący w br. 15-lecie swego istnienia Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska. Wszystkie występy poprzedzone były wielotygodniowymi przygotowaniami. Publiczność zgromadzona na stadionie GLKS LOT w Konopiskach - doceniła wkład pracy oraz kunszt artystów gromkimi brawami. Możemy być dumni, iż nasza gmina posiada tak wielu utalentowanych mieszkańców - i to w każdym wieku - którzy tak ochoczo prezentują swój talent i chętnie współpracują z GCKiR przy organizacji wszelkich uroczystości. 
Jak nakazuje tradycja, także i w tym roku Wójt Gminy Konopiska uhonorował statuetką „ZA WYBITNE ZASŁUGI DLA GMINY KONOPISKA”  wybrane osoby, których dotychczasowa praca wpłynęła w sposób szczególny na rozwój i promocję naszej gminy.
W kat.  „OŚWIATA, KULTURA, SPORT I  TURYSTYKA” statuetkę otrzymał Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska, w kat. „SAMORZĄDNOŚĆ I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ” statuetki otrzymali: Zdzisław Antoni Frania – Radny Gminy Konopiska oraz Firma „KOST-BET” – Krzysztof i Paweł Matyja. W kat. „INNE SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA” statuetkę otrzymała Anna Pogorzelska – Dyrektor SP ZOZ GOZ w Konopiskach.
W sobotę rozstrzygnięto również wielotygodniowe zmagania w ramach Turnieju Sołectw. W br. mieszkańcy poszczególnych sołectw rywalizowali w dyscyplinach tj. piłka nożna, siatkówka, szachy oraz tenis stołowy. W punktacji ogólnej pierwsze miejsce  ex aequo przypadło w udziale sołectwom: Aleksandria oraz Kopalnia, którym składamy gratulacje!!! J  Kolejne miejsca wywalczyły sołectwa: Jamki oraz Hutki. Nagrody oraz kwiaty  na ręce przedstawicieli sołectw wręczył Wójt Gminy Konopiska – Jerzy Socha.
Jako Gwiazda Wieczoru wystąpili: piosenkarz, kompozytor i satyryk Rudi Schuberth wraz z zespołem Wały Jagiellońskie. W tłum „powędrowała” muzyka na żywo oraz znane i lubiane „kawałki” tj. „Wars Wita Was”, „Tylko mi ciebie brak”, „Monika dziewczyna ratownika”, „Córko rybaka”...Półtoragodzinny koncert pełny „pozytywnych wibracji”  rozgrzał publiczność i pozwolił choć na chwilę oderwać się od trosk dnia codziennego. 
Niedzielne uroczystości w ramach Dni Gminy przypadły na dzień 1 czerwca.  Dzień Dziecka uczciliśmy programem artystycznym przygotowanym specjalnie na ten cel przez uczniów szkół ZSP Hutki i SP Łaziec oraz artystów Estrady Tyskiej. Clowni, zabawy, konkursy z nagrodami królowały, aż do późnego popołudnia, kiedy to na płytę boiska wkroczyli wspaniali muzycy oraz powabne mażoretki. W bieżącym roku zaszczyciły nas swoją obecnością:  MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA OSP STAROKRZEPICE, MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA OSP MYKANÓW, ORKIESTRA DĘTA ŁOWKOWICE, DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA WRĘCZYCA WIELKA, ORKIESTRA REPREZENTACYJNA AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ KRAKÓW, MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA LEŚNICA, ORKIESTRA DĘTA OSP w KOLE, MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA OSP w KASKACH, SANOCKA MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA „AVANTI”. Wszyscy artyści zaprezentowali swe umiejętności w I Festiwalu Orkiestr Dętych. Jury w składzie STANISŁAW DZIEWIOR – PRZEWODNICZĄCY oraz STANISŁAW PROKSA i GRZEGORZ MIELIMĄKA przyznało następujące nagrody: I MIEJSCE – DZIECIĘCO – MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA Z WRĘCZYCY WIELKIEJ, II MIEJSCE – MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA OSP STAROKRZEPICE, III MIEJSCE – MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA OSP W KASKACH. Dodatkowo – w różnych, dodatkowych kategoriach przyznano nagrody:

Puchar Senatora Andrzeja Szewińskiego dla Najlepszej Paradnej Orkiestry otrzymała Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Avanti”.

Puchar Wójta Gminy Konopiska Jerzego Sochy dla „Najlepszego Dyrygenta Festiwalu” otrzymał Adam Czajkowski Dyrygent Orkiestry Dętej OSP w Kaskach.

Puchar i nagrodę finansową ufundowaną przez sponsora Festiwalu Firmę „Kuźnia Pałysz” – „Za Wzorowo Wykonaną Partię Trąbek” w utworze „Pan Twardowski” otrzymała Sekcja Trębaczy z Orkiestry Dętej OSP w Kole.

Puchar i nagrodę finansową ufundowaną przez sponsora Festiwalu Firmę Aglo Trzy „Za Wypracowanie Interesującego Brzmienia Orkiestry” otrzymała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica.

Puchar i nagrodę rzeczową ufundowaną przez sponsora Festiwalu Firmę Eliko otrzymała Angelika Drong  - perkusistka Orkiestry Dętej z Łowkowic.

Nagrodę sponsora Festiwalu Sklep Muzyczny „Akord” Damian Janas otrzymała Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Avanti”.

Nagrodę rzeczową Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach „Dla Najmłodszego Muzyka Festiwalu” otrzymał Jakub Florczak z Orkiestry Dętej OSP w Kaskach.

Jury oceniało wykonanie utworów i musztrę paradną. Pierwsza część, czyli przesłuchania orkiestr w ramach I Festiwalu Orkiestr Dętych, odbyły się w Gminnej Hali Sportowej, druga na tafli boiska gdzie Orkiestry prezentowały się wraz z mażoretkami.

Jak przyznali sędziowie – I Festiwal Orkiestr Dętych w Konopiskach – zarówno pod względem artystycznym jak i organizacyjnym był na bardzo wysokim – europejskim poziomie.

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach składa serdeczne podziękowania:
Sponsorom:
P.U.H.P. INST-GAZ Spółka Jawna, Kuźnia Pałysz, Rodzinna Firma Wędliniarska Aleksandria, Bank Spółdzielczy w Konopiskach, Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Tunelowego GÓR-BUD Sp. z o.o.,  Prywatny Zakład Oczyszczania, Wywozu i Utylizacji Nieczystości Eko-System, PPUH ELIKO, Zakład stolarski Andrzej Miedziński, KOST-BET Sp. Jawna, PHU JANI-GAZ, prowadzącym Pani Tamarze Gwóźdź i Panu Tomaszowi Hadrianowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznej edycji XIII Dni Gminy Konopiska.

O.Muc/GCKiR

SOBOTA 31.05.2014r.
NIEDZIELA 01.06.2014r.

 

 
Nawigacja: Home Kultura XIII DNI GMINY KONOPISKA - W SŁOŃCU, Z RUDIM SCHUBERTHEM I GOŚĆMI Z CAŁEJ POLSKI

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj40
Wszystkie w tygodniu706
Ostatni miesiąc1176
Suma wejść467812