VI INSPIRACJE PROFILAKTYCZNE w ZS w KONOPISKACH „BYĆ KOBIETĄ – ZDROWA, PIĘKNA, SPEŁNIONA”

Email Drukuj PDF

Po raz szósty w Hali Sportowej w Konopiskach spotkali się uczniowie gimnazjów z Aleksandrii, Hutek i Konopisk oraz klasy szóste szkół podstawowych z terenu gminy Konopiska wraz z opiekunami na VI Inspiracjach Profilaktycznych, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Być kobietą – zdrowa, piękna, spełniona”. Pomysłodawczynią tematyki tegorocznego spotkania była Pani Iwona Nadzieja– pedagog szkolny.

 

Na uroczystość przybyli również przedstawiciele Urzędu Gminy w Konopiskach, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, radni, zaproszeni goście, rodzice.

W klimat spotkania wprowadziła wszystkich uczennica kl. VI SP w Konopiskach Victoria Kozik piosenką „Być kobietą”. Następnie Pani dr Anna Pogorzelska – dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia, lekarz medycyny, ginekolog-położnik wygłosiła prelekcję na temat zdrowego stylu życia i przedstawiła bardzo ciekawą prezentację multimedialną. Następnym punktem programu było obejrzenie przez zebranych przedstawienia profilaktycznego „Uwierzyć w przyjaźń” w wykonaniu uczennic kl. V a SP w Konopiskach. Scenariusz przedstawienia został napisany przez uczennicę kl. V a Zuzannę Kołaczyk, a przygotowany pod opieką nauczycieli J. Bogatek, L. Stefaniak i M. Kędziory.

Z kolei uczniowie gimnazjów przedstawili prezentacje multimedialne „Szczęśliwa kobieta we współczesnym świecie”, które spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności.

Szczęśliwa kobieta to osoba akceptująca siebie, zadowolona ze swojego wyglądu, potrafiąca podkreślić atuty własnego wizerunku. Kolejnym zaproszonym gościem była Pani Grażyna Zając – ekspert do spraw pielęgnacji i ambasador firmy Colistar na Śląsk, która w bardzo przystępny sposób wprowadziła uczniów i gości w świat piękna kobiety. W tym czasie przedstawicielki firmy Douglas udzielały porad kosmetycznych i wykonywały makijaż dla chętnych osób. Firma Douglas ufundowała również upominki, które zostały rozprowadzone wśród publiczności w formie losów.

Pani Grażyna Zając przygotowała również oryginalną prezentację multimedialną pt. „Metamorfozy”, dzięki której zobaczyliśmy na własne oczy, jak odpowiedni makijaż i strój potrafią wydobyć piękno z każdej kobiety.

Warto podkreślić, iż ważnym punktem profilaktyki jest aktywne spędzanie czasu wolnego, o czym przekonała nas Pani Katarzyna Pilarska – licencjonowany Instruktor Zumby i Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją Fitness, która porwała publiczność swoim zapałem, energią, ruchem.

Panie K. Pilarska i G. Zając to  mamy uczniów ZS w Konopiskach, które zawsze są chętne i otwarte na współpracę ze szkołą.

O tym, że od najmłodszych lat należy dbać o aktywność ruchową przekonały nas dziewczynki z kl. IV i V b SP w Konopiskach oraz uczennice z gimnazjów w Aleksandrii i Hutkach, które zaprezentowały układy taneczne przy dźwiękach skocznej muzyki.

W naszym spotkaniu nie zabrakło również aktywności fizycznej przygotowanej dla młodzieży przez nauczycieli wychowania fizycznego P. M. Lamch

i P. T. Kupczyka.

Na koniec Pan Dyrektor ZS w Konopiskach S. Michalczyk i przedstawicielka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – P. Jadwiga Majdzik wręczyli delegacjom poszczególnych szkół upominki – pamiątkowe statuetki i książki. Fundatorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Konopiskach.

Dziękujemy uczniom za aktywny udział , gościom za udzielenie istotnych i wartościowych informacji na temat szeroko pojętej profilaktyki zdrowia, odpoczynku, urody oraz zachęcenie wszystkich do tańca, ruchu, aktywności fizycznej.

Mamy nadzieję, że VI Inspiracje Profilaktyczne będą miały wpływ na promowanie wartościowych wzorców oraz zdrowego stylu życia.

Organizatorami tegorocznego dnia profilaktyki byli nauczyciele:

-I. Nadzieja

-M. Szymanek

-W. Warwas

-R. Gęsiarz

-M. Kędziora

-I. Stanisz

-J. Bogatek

-L. Stefaniak

-A. Trzepizur

-M. Lamch

-T. Kupczyk

M. Szymanek

R. Gęsiarz

Poprawiony ( piątek, 09 maja 2014 11:55 )  
Nawigacja: Home Oświata VI INSPIRACJE PROFILAKTYCZNE w ZS w KONOPISKACH „BYĆ KOBIETĄ – ZDROWA, PIĘKNA, SPEŁNIONA”

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu48
Ostatni miesiąc296
Suma wejść462834