Zbiornik Pająk

Niewątpliwą atrakcją turystyczną naszej gminy jest zbiornik wodny Pająk – jeden z najczystszych w regionie.  Jeżeli jesteście Państwo spragnieni wypoczynku nad woda w pięknym otoczeniu teren nad Pająkiem jest idealnym miejscem.  W tej chwili dysponujemy piaszczystą plażą z boiskiem do piłki siatkowej, można także nieodpłatnie korzystać ze sportowych atrakcji jakie ma Kompleks Rekreacyjno-sportowy usytuowany tuż przy plaży. Znajdziecie tam państwo między innymi boiska do siatkówki, koszykówki czy tenisa ziemnego.  Nieodpłatnie udostępniamy też sprzęt sportowy. W sezonie nad wodą znajduje się także gril-bar,  kilkaset metrów jest restauracja, a w lesie po drugiej stronie zbiornika można wybrać się do smażalni ryb.

Teren wokół Pająka to także doskonałe miejsce do organizowania imprez plenerowych, koncertów i zawodów sportowych, które corocznie przyciągają rzesze widzów.

W przyszłości chcemy wybudować w sąsiedztwie stadionu typowo rekreacyjne zaplecze z miejscami hotelowymi, polem namiotowym i parkingami, które wraz z istniejącym nad Pająkiem ośrodkiem harcerskim, utworzą kompleksową bazę noclegową  i maja szansę stać się jednym  z najatrakcyjniejszych na Śląsku miejsc,  o zróżnicowanej ofercie wypoczynkowo-rekreacyjno-sportowej.

 
Nawigacja: Home Zbiornik Pająk

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj38
Wszystkie w tygodniu704
Ostatni miesiąc1174
Suma wejść467810