„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W tym roku - w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” - zorganizowanych przez Wójta Gminy Konopiska Jerzego Sochę, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych druha Grzegorza Dynera i Komendanta Gminnego druha Janusza Jończyka udział wzięło 25 uczestników ze szkół i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Konopiska.

Uczestnicy eliminacji aby przejść do finału musieli odpowiedzieć na trzydzieści pięć pytań testowych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa medycznego. Następnie pięciu zawodników z najlepszymi wynikami z każdej grupy wiekowej mogło przystąpić do etapu finałowego, w którym punktowane były odpowiedzi ustne na wylosowane wcześniej pytania i zagadnienie. W zależności od wieku, trzeba było wykazać się umiejętnościami i wiedzą z zakresu rozpoznawania znaków informacyjnych w budynkach, zgłoszenia wypadku na numer alarmowy, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, znajomością środków gaśniczych i ich zastosowaniu oraz innych bardzo fachowych pytań.

W grupie I – w kategorii szkoły podstawowe - najlepszy okazał się Emilian Baor. Niewiele mniejszą znajomością zagadnień z zakresu pożarnictwa wykazali się Konrad Kluźniak (2), Zuzanna Sarnowska (3), Sophie Bruno (4) i Justyna Łuszczyńska(5).

W grupie II – w kategorii gimnazja - najlepiej odpowiadała Aleksandra Cierniak. Kolejne miejsca zajęli: Konrad Norberczyk (2), Paweł Leśniczek (3), Bartosz Banasiak (4) i Paulina Kołodziejczyk (5).

W grupie III – w kategorii szkół ponadgimnazialnych zwyciężył Rafał Pyrkosz, a kolejne miejsca zajęli: Jakub Woźniak (2), Sandra Styczeń(3), Kamil Szymonik (4).

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a dla laureatów zmagań przygotowane zostały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane i wręczone przez Wójta Gminy Konopiska Jerzego Sochę i druha Grzegorza Dynera. Na szczególną uwagę zasługuje prezentowany poziom wiedzy z zakresu pożarnictwa. Małe różnice punktowe  oraz dodatkowe pytania w dogrywkach świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu wszystkich uczestników. Niestety w każdej rywalizacji celem jest wyłonienie najlepszego uczestnika, dysponującego wiedzą oraz umiejętnościami i przed takim bardzo trudnym zadaniem stanęło jury eliminacji w składzie: Przewodniczący druh Wojciech Żukow, Sekretarz druh Anna Paździor i członkowie: druh Robert Dyl, druh Adrian Bednarek i druh Wacław Strach.

Zwycięzcy eliminacji gminnych: Emilian Baor, Aleksandra Cierniak i Rafał Pyrkosz wystartowali 12 kwietnia 2014 roku w turnieju na szczeblu powiatowym. W drugiej grupie wiekowej (gimnazja) reprezentująca naszą gminę Aleksandra Cierniak zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i wygrała eliminacje powiatowe. Zwyciężczyni będzie nas reprezentować w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się w Siewierzu. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznym Ogólnopolskim Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

FOTORELACJA

 
Nawigacja: Home Zdrowie „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj35
Wszystkie w tygodniu701
Ostatni miesiąc1171
Suma wejść467807