Imprezy plenerowe

Mocną stroną Gminy Konopiska, są niewątpliwe imprezy plenerowe
i sportowe
, których przez cały rok organizujemy bardzo wiele. Są one doskonałą okazją do zaprezentowania Gminy na szerszym forum, pochwalenia się jej turystycznymi walorami, a także do zintegrowania mieszkańców
i zaproponowania im ciekawego spędzenia czasu oraz zaktywizowania do działań na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny.

Jedną ze sztandarowych imprez od wielu już lat są Dni Gminy Konopiska. Co roku gromadzi ona tysiące widzów, dla których staramy się przygotować coraz to ciekawsze atrakcje – koncerty, konkursy, możliwość sportowej rywalizacji, czy po prostu rodzinny piknik w pięknym plenerze okolic zalewu „Pająk”.

Niewątpliwą perełką Dni Konopisk są Zawody Balonowe, podczas których w ciągu kilku dni mieszkańcy gminy i okolic mają szansę obserwować, niespotykany na co dzień, widok podniebnych zmagań baloniarzy z całej Polski. Wiele osób ma także możliwość obejrzenia Gminy „z lotu ptaka”.

W Konopiskach hucznie i z tradycjami witamy lato. Co roku w czerwcu organizujemy Sobótkę, podczas której dziewczęta topią w „Pająku” wianki
z kwiatów i ziół. Tej niezwykle urokliwej
i romantycznej uroczystości towarzyszą liczne konkursy, między innymi na najpiękniejszy wianek i kwiat paproci.

Z wielką pieczołowitością kultywujemy też Dożynki. Co roku inne sołectwo jest ich gospodarzem, a podczas uroczystości możemy podziwiać niezwykłej urody kompozycje przygotowane z płodów rolnych. Dożynki są też okazją do spotkania z mieszkańcami, dlatego staramy się, by zawsze obchodzone były w radosnej, rodzinnej atmosferze, stąd corocznie uatrakcyjniamy je koncertami czy różnego rodzaju konkursami.

 
Nawigacja: Home Imprezy

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj12
Wszystkie w tygodniu25
Ostatni miesiąc209
Suma wejść466255