Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Jamkach – Korzonku.

Nazwa:

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Jamkach – Korzonku.
Imię:
Patronka szkoły: Maria Konopnicka.

Dane:
gmina: Konopiska
powiat: częstochowski
woj. śląskie
Dyrektor:

Elżbieta Wrońska
Adres:

Korzonek 4, 42-274 Konopiska
Kontakt:

34 3299315, 667996560
Telefon:

343299315
Fax:

343299315
e-mail:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www:

http://www.spjamki.korzonek.szkolnastrona.pl/
NIP, Regon:

NIP:5732480048 , REGON:001196985
Konsultacje:

W godzinach wolnych od zajęć dydaktycznych.
Dyżur dyrektora:

Poniedziałki: 12.00-14.00,
wtorki: 12.00-14.00.
Godziny pracy:

szkoły: 7.00-16.00
dyrektora: 7.30-15.30
sekretariatu: poniedziałki i środy: 7.30-15.30, czwartki: 7.30-11.30.
Opis działalności:
Szkoła gwarantuje dobre przygotowanie uczniów do podjęcia nauki na wyższym etapie kształcenia. Szkoła wspiera każdego ucznia by mógł się harmonijnie i wszechstronnie rozwijać zgodnie z jego potrzebami i możliwościami. Naszą placówkę wyróżnia już samo położenie, bowiem otacza ją bujny las, izolując od innych zabudowań i ulicznego hałasu. Szczególny urok tego miejsca wynika z faktu, że jest ono otuliną Parku Krajobrazowego ,, Lasy nad Górną Liswartą '', w którym można spotkać unikalne rośliny chronione oraz ciekawe gatunki zwierząt. Otoczenie sprzyja edukacji ekologicznej. W szkole panuje przyjazna atmosfera. Uczniowie chętnie uczestniczą w życiu kulturalnym swojej szkoły.
Uczniowie klasy VI osiągnęli bardzo wysoki wynik na Ogólnopolskim Sprawdzianie Szóstoklasistów.
Średnia wyników uczniów naszej szkoły wynosi 26,2 pkt. Średnia wyników w kraju 22,2 pkt.
CERTYFIKAT ,,ŚLĄSKA SZKOŁA JAKOŚCI"
1. października 2007 roku nasza szkoła otrzymała certyfikat Śląskiego Kuratora Oświaty „Śląska Szkoła Jakości". Certyfikat jest potwierdzeniem wdrożenia przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Jamkach - Korzonku wewnątrzszkolnego systemu zarządzania jakością i zapewniania jakości, czyli wejścia naszej placówki na drogę jakościowego rozwoju. Nasza szkoła otrzymała certyfikat w obszarach: ,,Koncepcja pracy szkoły", ,,Zarządzanie i organizacja".

OSIĄGNIĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2009/2010
CZWARTEK LEKKOATLETYCZNY
W dniu 29.04.2010 r. uczennica: Magdalena Jończyk uczestniczyła w zawodach lekkoatletycznych zorganizowanych przez Częstochowski Klub Sportowy "Budowlani" . W biegu na dystansie 300 metrów zajęła I miejsce.
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
W dniu 9 kwietnia 2010 roku odbył się VI Gminny Konkurs "Bezpieczna droga" dla uczniów klas III. W konkursie I miejsce zajął nasz uczeń Józef Młynarczyk.

ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM POD PATRONATEM ŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY
W dniu 26. 03. 2010 r. uczniowie: Bartosz Blukacz, Piotr Tomalski, Paweł Ziora zajęli drużynowo II miejsce w kategorii klas 4 - 6 w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
XXII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
3 marca 2010 r. odbył się w świetlicy w Korzonku konkurs recytatorski. Do regionalnego etapu konkursu zakwalifikował się Piotr Tomalski.
FERIE NA SPORTOWO - TENIS STOŁOWY
W czasie ferii w GOKiS w Konopiskach odbył się turniej tenisa stołowego. Uczennica klasy III Klaudia Knysak zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
VII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
28 stycznia 2010 roku uczeń klasy VI Paweł Ziora zajął II miejsce w VII Gminnym Konkursie Języka Angielskiego.
IV WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI
W dniu 22 stycznia 2010 roku uczennice naszej szkoły: Martyna Kukuła i Jagoda Januszko otrzymały nagrody w IV Wojewódzkim Konkursie Literackim „Trzej królowie przybyli ..." Jagoda zajęła miejsce II, a Martyna III miejsce .

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W ALEKSANDRII.
W dniu 06.01.2010r. odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Krzysztof Pyrkosz zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej.
X WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY „BAJKOWE ZADANIA”.
W dniu 26.11.2009 r. w salach Uniwersytetu Śląskiego odbył się konkurs matematyczny „Bajkowe zadnia”. Udział w nim wzięło 200 uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Corocznie organizatorem konkursu jest Pracownia Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach i Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”.
Uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jamkach-Korzonku - Józef Młynarczyk przeszedł pomyślnie I etap i zakwalifikował się do finału X Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Bajkowe Zadania”.
DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO - KŁOMNICE'2009.
W dniu 14.11.2009r. uczennica klasy III Klaudia Knysak i uczniowie kl. V Bartosz Blukacz i Damian Knysak między innymi reprezentowali Gminę Konopiska w zawodach w Kłomnicach.
Występ naszych uczniów przyczynił się w dużej mierze do zajęcia II miejsca czyli zdobycia WICEMISTRZOSTWA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO. Punkty dla Konopisk zdobyli:
w kategorii żacy - Klaudia Knysak I miejsce, w kategorii młodzicy - Bartosz Blukacz III miejsce i Damian Knysak miejsce IV.
IV GMINNE PRZYRODNICZE BIEGI TERENOWE
W dniu 6.10.09r drużyna w składzie Bartosz Blukacz, Martyna Kukuła i Magdalena Jończyk wywalczyła III miejsce w Gminnych Przyrodniczych Biegach Terenowych.
XXII POWIATOWY "BIEG POKOJU I MŁODOŚCI"
W dniu 1.10.09r uczennica Magdalena Jończyk w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce w biegach o puchar Wójta Gminy Starcza. Konkurs organizowany był pod patronatem Starosty Częstochowskiego.

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ROK SZKOLNY 2008/2009 CZWARTEK LEKKOATLETYCZNY .
W dniu 4.06.09 r. uczennice: Magdalena i Karolina Jończyk uczestniczyły w zawodach lekkoatletycznych zorganizowanych przez Częstochowski Klub Sportowy "Budowlani" . W biegu na dystansie 300 metrów I miejsce zajęła Karolina Jończyk, II miejsce jej siostra Magdalena. W biegu na 60 metrów dziewcząt Magdalena Jończyk zajęła II miejsce
GRAND PRIX KONOPISK W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.
W dniu 28.05.2009 r. odbyło się grand prix. Uczniowie naszej szkoły w kategorii klas V-VI zajęli czołowe miejsca. W biegu na 600 m
I miejsce zdobyła Karolina Jończyk
II miejsce zdobyła Magdalena Jończyk
III miejsce zdobyła Natalia Szymczyk
I miejsce wśród chłopców zdobył Kamil Andryszczak .
GMINNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE.
W dniu 26.05.2009 r. odbyły się Gminne Zawody Lekkoatletyczne.
Uczennice naszej szkoły wywalczyły I miejsce w kategorii drużynowej dziewcząt.
Ponad to:
I miejsce w biegu na 60 m zajęła Magdalena Jończyk
I miejsce w biegu na 300 m zajęła Karolina Jończyk
I miejsce na 600 m zajął Kamil Andryszczak
II miejsce w skoku w dal zajął Konrad Szajkowski
III miejsce w skoku w dal zajęła Kamila Bąk .
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
10. 05 2009 odbył się turniej tenisa stołowego w ramach turnieju sołectw. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca: w kategorii kl. II-V: Bartosz Blukacz zajął I miejsce, Damian Knysak zajął II miejsce, Klaudia Knysak zajęła III miejsce.
AKCJA,, POLSKA BIEGA”
W ramach akcji "Polska Biega" odbył się bieg na dystansie 1200 m. W klasyfikacji drużynowej szkoła zajęła III miejsce, a Karolina Jończyk zajęła II miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt.
KONKURS PLASTYCZNY ,,ZILUSTRUJ POEZJĘ”
16. 04. 2009 odbył sie VI Gminny Konkurs Plastyczny "Zilustruj poezję". II miejsce w kategorii kl. IV - VI zajął uczeń kl. IV Daniel Szajkowski. Wyróżnienia zdobyli: uczennica kl.IV Jagoda Januszko i uczeń kl.II Józef Młynarczyk.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
30.03.2009 - Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje powiatowe - II miejsce zajęła drużyna w składzie Kamila Bąk, Konrad Szajkowski, Paweł Ziora. Uczniowie zakwalifikowali się do etapu okręgowego.
GMINNE ZAWODY ,,SZTAFETY SPRAWNOŚCIOWE”
18. 03. 2009 -Gminne Zawody ,,Sztafety Sprawnościowe" - I miejsce zajęła drużyna chłopców w składzie: Kamil Pietrzak, Adrian Posmyk, Kamil Sitek, Jakub Szymanek, Kamil Andryszczak, Konrad Szajkowski, Robert Kowalik, Damian Eljasiński, Bartosz Blukacz i Damian Knysak.
XXI REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI
16. 02. 2009 r. - XXI Regionalny Konkurs Recytatorski -etap gminny - I miejsce w kategorii kl. IV-VI zajęła Martyna Kukuła i zakwalifikowała się do etapu powiatowego. TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
28. 01. 2009 r. -Turniej Tenisa Stołowego - I miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Klaudia Knysak
I miejsce w kategorii chłopców zajął Robert Kowalik uczeń kl. VI.
V PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
23. 01. 2009 r. - V Przegląd Kolęd i Pastorałek w Aleksandrii - I miejsce w kategorii kl. IV-VI zajęła Martyna Kukuła.
GMINNY TURNIEJ ,,DWA OGNIE”
25. 11. 2008 r.- Gminny Turniej w ,,Dwa Ognie" w Korzonku - II miejsce drużynowo wywalczyły dziewczęta.
III GMINNE BIEGI TERENOWE
02. 10.2008 r. - III Gminne Przyrodnicze Biegi Terenowe w Rększowicach - III miejsce drużynowo wywalczyli: Karolina Jończyk, Kamila Bąk, Robert Kowalik.

 
Nawigacja: Home Szkoły i przedszkola Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Jamkach – Korzonku.

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj5
Wszystkie w tygodniu19
Ostatni miesiąc422
Suma wejść462960