JUŻ NA NIEBIE GWIAZDKA ZŁOTA MRUGA RAZ PO RAZ. SKRZYPNĘŁY STAJENKI WROTA OJ WPUŚĆCIE TU NAS.

Email Drukuj PDF

Od lat w naszej gminie istnieje piękny zwyczaj wigilijnego spotkania z osobami niepełnosprawnymi, które odbywa się z inicjatywy wójta Jerzego Socha, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W tym roku spotkanie odbyło się  po raz drugi w Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach. Przygotowania uroczystości podjęły się Dyrekcje Zespołu Szkół i Publicznego Przedszkola w Konopiskach wraz z nauczycielami i pracownikami obsługi.

Spotkanie było niezwykłym przeżyciem dla nauczycieli, którzy pomagali w przygotowaniu tego niezwykłego wydarzenia i wykonali własnoręcznie wraz z uczniami specjalne prezenty – choinki z fasoli. Zaproszeni goście byli oczarowani przebiegiem uroczystości, którą rozpoczęła Msza Święta, odprawiona przez ks. proboszcza Sławomira Kaczmarka.  Przepiękna dekoracja, jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Konopiskach, wzruszające kolędy oraz świątecznie zastawione stoły podkreślały niezwykłość chwili. Niespodzianką dla wszystkich był występ  nauczycieli Zespołu Szkół w Konopiskach, którzy po raz pierwszy  zaśpiewali  przed tak dużą publicznością dwie bożonarodzeniowe kolędy.

Wigilijne spotkanie było okazją do refleksji dla wszystkich uczestników, co jest w życiu ważne, jaką wartość ma drugi człowiek, przyjaźń, współczucie, troska. Dla całego Zespołu był to niezwykle uroczysty i wzruszający wieczór. Wszyscy cieszyli się, że mogą uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu, które wzbogaciło nasze przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

M. Szymanek, G. Pasek

 

FOTORELACJA

 
Nawigacja: Home Pomoc Społeczna JUŻ NA NIEBIE GWIAZDKA ZŁOTA MRUGA RAZ PO RAZ. SKRZYPNĘŁY STAJENKI WROTA OJ WPUŚĆCIE TU NAS.

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj12
Wszystkie w tygodniu25
Ostatni miesiąc209
Suma wejść466255